• TohumX Geri Dönüşüm

İNŞAAT ATIĞI HİZMETLERİ

Projelerinizi zamanında, bütçede tutmak ve sürdürülebilir yönetim uygulamalarına odaklanmak, TohumX gibi güvenilir bir ortak gerektirir.


Hangi hizmetlerin kullanılabilir olduğunu öğrenmek için aşağıdaki linkten formu doldurun .

Hadi Başlayalım >
İNŞAAT ATIK HİZMETLERİ

Artıkların inşaat ve yıkım faaliyetlerinden güvenli bir şekilde taşınması artık en yakın İnşaat ve Yıkım (C&D) tesisinde düzenli depolama alanlarının imhası ile ilgili değildir. Zaman çizelgelerini ve çevresel ve sürdürülebilirlik hedeflerini karşılamak da sürecin büyük bir parçasıdır. TohumX , biz kaynakları ve çevre çözümleri zamanında ve bütçe işi tamamlamak için ihtiyaç var.

Artık malzemelerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan özelleştirilmiş geri dönüşüm programları geliştirme konusunda uzmanız. Mobil tabanlı TohumX App geri dönüşüm izleme aracımız, tek bir düğmeye basarak saptırma ve geri dönüşüm çabalarınızı izlemenizi sağlar. Mobil gözetim sistemlerimiz, ülkenin önde gelen çevre hizmetleri sağlayıcısı olarak, çöplük hizmeti, geri dönüşüm hizmeti, yıkım işlemleri diğer gerekli hizmetler gibi diğer ihtiyaçlarınız için TohumX'e güvenebilirsiniz.ÇÖZÜMLERDökme Atık Taşıma Hizmetleri

Güvenli, güvenilir, uygun maliyetli ve tüm DOT yönetmeliklerine tam uyumlu toplu taşıma hizmetleri sunmak için TohumX'e bakın .

Sunduğumuz toplu taşıma hizmetleri şunları içerir:


Dökme Tankerler

Dökme tankerlerimiz kimyasalları, gıda, boya ve çözücüleri, reçineleri, kağıt hamuru ve kağıt katkı maddelerini üretim noktalarından kalıcı bertaraf tesislerine düzenli olarak taşırlar. Dökme yük gemilerimiz tesisinizin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli boyutlarda mevcuttur. Toplu tanker taşımacılık hizmetlerini, düzenli olarak planlanan bir temelde veya değişen üretim programlarınızın gerektirdiği şekilde ayarlayabiliriz.

Pnömatik Römorklar

Pnömatik römorklar, dış hava kirliliğini önlemek için vakumla kapatılmış kapalı tanklara sahiptir. Pnömatik römorklarımız, mikrop veya neme temasa duyarlı katı veya sıvı herhangi bir malzemeyi taşımak için kullanılabilir. Tesisinizin endüstriyel malzeme imha ihtiyaçlarına bağlı olarak tekli veya çoklu hazneli tasarımlar arasından seçim yapın. Pnömatik römorklarımız, malzemelerinizin bertaraf alanlarına sorunsuz bir şekilde ulaşmasını sağlamak için güvenlik, performans ve güvenilirlik için tasarlanmıştır.


Damperli Kamyonlar

Transpaletler tesisinizin tehlikeli ve tehlikeli olmayan sıvı atıklarının taşınması için güvenli ve uygun maliyetli bir çözüm sunar. Paletli kamyonlarımız çamur, çamur ve sondaj sıvıları, petrol deposu transferleri, kum ve kum temizleme, gres toplama, yıkama suyu geri kazanımı ve su altındaki alanların susuzlaştırılması için çözümler sunar. Taşıtlar sızıntı ve dökülmeleri önlemek için düzenli olarak denetlenir ve bakımları yapılır.


Vakumlu kamyonlar

Vakum kamyonlarımız katıları, sıvıları, çamuru veya bulamacı uzun süreli bertaraf için yüklemek ve taşımak için kullanılabilir. Kontamine olmuş toprakların temizlenmesi, depolama tankı temizliği ve dökülmelere karşı bakım için özel araçlar mevcuttur. Bunlar ayrıca sondaj çamuru, sondaj çelikleri ve tuzlu suları gidermek için de kullanılabilir.


Konteyner Lojistiği Hizmeti

Lojistik, doğru şeyleri doğru insanlara doğru zamanda ulaştırma bilimidir. Çevre hizmetleri endüstrisinde bu, doğru araçlarda doğru atık konteynerlerinin tam olarak ihtiyaç duyulduğunda doğru tesislere ulaştırılması anlamına gelir. Düzgün bir şekilde yürütülen konteyner lojistiği, tesisinizin operasyonel verimliliğini arttırırken size zaman, para ve ağırlaşma tasarrufu sağlayabilir.

TohumX , büyük ölçüde konteyner lojistiğine hakim olarak Türkiye'nin önde gelen sanayi hizmetleri şirketi oldu. Gelişmiş Mobil ve Web uygulamalarımız, kapsamlı konteyner envanterimiz ve GPS donanımlı kamyonlarımız, endüstriyel atık taşıma ve bertaraf hizmetlerinizin makine benzeri hassasiyetle yürütülmesini sağlamamıza olanak tanır. Konteyner tiplerimizi, boyutlarımızı ve programlarımızı tesisinizin atık akışı hacimleriyle ustalıkla eşleştiriyoruz, böylece minimum yetersiz ve fazla servis kapasitesi var. Mevsimsel ve diğer varyasyonlara ayak uydurmak için servis programınızı hızla değiştirecek kadar esnektir.

İyi kayıtlar mevzuata uygunluk için hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle, tüm alıcıları ve atıkları özenle izliyor ve belgeliyoruz. Sevkıyat ve bertaraf kayıtlarını elektronik olarak, herhangi bir tesisimizden güvenli bir şekilde erişebileceğimiz tek bir yerde saklıyoruz. GPS üniteleri, kamyonlarımızın konumlarını her zaman belirlememize olanak tanır; bu nedenle, malzemelerinizin nakliye sırasında bile her zaman tam olarak nerede olduğunu biliyoruz. Hiçbir çevre hizmetleri şirketi, şirketinizin ihtiyaçlarını karşılamak için daha eksiksiz veya karmaşık bir dizi lojistik hizmet sunmaz.


Veri İzleme ve Sürdürülebilirlik Hareketlerini İzleme

Sıklıkla "Ölçemezseniz yönetemezsiniz" denir. İyi iş yönetimi, yakın veri izleme ve izleme gerektirir. Bir kuruluş, operasyonel iş akışındaki değişiklikleri ölçebilmelidir. Bir şirket, bir değişikliğin etkisinin olumlu ya da olumsuz olup olmadığını ya da herhangi bir etkisi olup olmadığını sadece dikkatli bir ölçüm ve dokümantasyon yoluyla bilebilir.

Çevre hizmetleri programımızın bir parçası olarak TohumX tesisinizin faaliyetlerinin tüm yönlerini yakından izleyecektir. Çevre hizmetleri uzmanlarımız dikkatle ölçecek ve belgeleyecektir:

 • Gelen tüm malzemelerin niteliği ve hacmi.

 • Gelen malzemelerin üretim ve / veya rafine etme işlemlerinizin bir parçası olarak nasıl işlendiği ve işlendiği.

 • Atık malzemelerinizin ve yan ürünlerinizin niteliği ve hacmi.

 • Dahili geri dönüşüm, bertaraf veya yeniden pazarlama yoluyla atık malzemelerinizin ve yan ürünlerinizin nasıl yönetildiği.

 • Endüstriyel malzeme yönetimi ile ilgili maliyetler.

 • Standart endüstriyel malzeme yönetimi programınızda yapılan değişikliklerin niteliği ve boyutu.

 • Bu değişikliklerin bir sonucu olarak ortaya çıkan endüstriyel malzeme hacimlerinin niteliği ve boyutu.

 • Sürdürülebilirlik programınızdaki değişikliklerden kaynaklanan olumlu veya olumsuz finansal etki.

Elimizdeki bu verilerle sürdürülebilirlik çabalarınızın etkinliğini titizlikle ve bilimsel olarak test edebiliriz. Bu verileri ayrıca eyalet ve federal düzenleyicilerin ihtiyaçlarını karşılayacak ayrıntılı belgeler sağlamak için test edebiliriz. Özenli veri izleme ve izleme sayesinde, en iyi yatırım getirisini sağlayan ve çevresel hizmetler paranızın karşılığını en iyi şekilde almanızı sağlayan sürdürülebilirlik yöntemlerine odaklanabiliriz.


Yıkım ve Demontaj Hizmeti

Eski bir endüstriyel tesisi yıkıyorsanız veya bir genişletme veya yeniden modelleme programının bir parçası olarak bir işletim tesisinin bir parçasını söküyorsanız, faaliyetlerinizin çevresel etkisini göz ardı edemezsiniz. Eski binaların yıkılması, özellikle asbest, yaşlanan yapıda uzun süre hareketsiz olan tehlikeli kirleticileri serbest bırakabilir. Ayrıca eski çelik, beton, ahşap ve inşaat demirinin emniyetli, karşılanabilir ve çevreye duyarlı bir şekilde nasıl imha edileceği konusu da vardır.

Bir tesisin tamamını veya bir kısmını yıkmayı veya parçalamayı planlıyorsanız, TohumX'in uzman çevre hizmetlerini arayın . Yıkımdan önce, TohumX , yıkım sırasında dikkat edilmesi gerekebilecek tehlikeli maddeleri belirlemek için mülkü araştırabilir. Tesisinizin yönetimi ile çalışarak, yıkım sırasında herhangi bir tehlikeli maddeyi güvenli ve sorumlu bir şekilde içermeye yönelik bir plan hazırlayabiliriz.

Yıkım sırasında, TohumX kamyonları ve ekipmanları beton, ahşap, cam ve metaller dahil tüm İnşaat ve Yıkım (C&D) atıklarınızı kaldırabilir. Birçok durumda, bu C&D malzemelerini geri dönüştürebiliriz, bu da imha maliyetlerinizi büyük ölçüde azaltabilir. Geri dönüşüm bir seçenek olmadığında, C&D atıklarınızı güvenli depolama alanlarımızdan birine güvenli bir şekilde atabiliriz. Bu, projenizin ortaya çıkarabileceği tehlikeli maddelerin imhasını da içerir.


Hafriyat ve Topak Temizleme Hizmetleri

Şirketiniz petrol, patlayıcı madde, cıva veya diğer tehlikeli maddelerle hiç ilgilenmişse, bir noktada toprak temizleme ve kazı hizmetlerine ihtiyacınız olabilir. 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren tesisler, günümüzün daha sıkı çevresel kontrolleri yapılmadan çok önce kirlenmiş olan toprakta oturmaktadır. Bugün bile, yürürlükte olan güçlü çevre düzenlemeleri ile; sızıntılar, dökülmeler ve diğer tehlikeli maddelerin planlanmamış salımı toprağı kirleterek çeşitli hava ve su kirliliği sorunlarına yol açabilir.

Kazara bir malzeme salınımı varsa veya geçmişte kirlenmiş zeminde inşa etmeyi planlıyorsanız, toprak çıkarma ve kazı konusunda bir uzmanın yardımına ihtiyacınız vardır.

TohumX , Türkiye'nin çevre hizmetleri lideri, Türkiye'deki endüstriyel müşterilere uzman toprak temizleme ve kazı hizmetleri sunmaktadır. Endüstrinin en büyük hafriyat ekipmanı filolarından birine sahibiz. Ayrıca, kirlenmiş topraklarınızı güvenli, uygun maliyetli ve tüm eyalet ve federal çevre yönetmeliklerine tam olarak uyacak şekilde imha etme ve elden çıkarma deneyim ve uzmanlığına sahibiz.

Çevre uzmanlarımız öncelikle mevcut tüm tehlikeli maddeleri tanımlamak için toprağınızı analiz edecektir. Ardından, tesis yönetim ekibinizle birlikte çalışarak, çevreye daha fazla zarar vermeden gerekli hacimleri güvenli ve etkili bir şekilde kaldırmak için bir plan hazırlayacağız. Çoğu durumda, tesisinizin normal operasyonlarına müdahale etmeden toprak çıkarma ve kazı hizmetlerimizi gerçekleştirebiliriz.

İşimiz bittiğinde, herhangi bir bina veya genişleme planına tamamen güvenle devam edebilirsiniz veya arazi doğal durumuna geri döndürülebilir.


Endüstriyel Atık Geri Dönüşümü

Endüstriyel atıklarınızın geri dönüşümü - tehlikeli veya tehlikeli olmayan - kuruluşa birçok fayda sağlar. Geri dönüşüm, aksi takdirde kullanılmayan malzemelerin ve yan ürünlerin atılmasıyla ilgili maliyetleri azaltır. Geri dönüşüm size istikrarlı, güvenilir bir akış sağlayabilir. Geri dönüşüm, şirketinizin çevresel hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir ve şirketin yerel yönetimler ve genel olarak toplumla olan tutumunu geliştirebilir.

Endüstriyel malzeme geri dönüşümünde uzun süredir lider olan TohumX , kuruluşunuzun geri dönüşüm programını çeşitli şekillerde optimize edebilir:

 • Tesisinizin atık akışlarını belirleme. İlk adımımız, tesislerinizin ürettiği endüstriyel malzeme ve yan ürünlerin türlerini ve hacimlerini tanımlamak ve kataloglamaktır. Söz konusu malzemelerin türlerini tam olarak öğrendikten sonra, bunları yönetmek için uygun bir geri dönüşüm programı tasarlayabiliriz.

 • Atıklarınızın nasıl düzenlendiğini belirleme. Endüstriyel malzemelerin tanımları ve ilgili düzenlemeleri eyaletten eyalete değişebilir. Hangi atıkların tehlikeli olarak sınıflandırılması gerektiğini ve hangilerinin tehlikeli olmayan olarak kategoriler olabileceğini belirleyeceğiz. Bazı durumlarda, geri dönüşümü çok daha kolay hale getiren, tehlikeli ve tehlikeli olmayanlar arasında yeniden sınıflandırılan atıklara sahip olabiliriz.

 • Geri dönüştürülebilir malzemeleriniz için pazarlar bulmak. Bir itibariyle TohumX müşteri, dünya çapında pazarlar elde etmek için mümkün olacak. Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Avustralya'daki alıcılara endüstriyel malzemeleri düzenli olarak yeniden pazarlıyoruz. Geniş alıcı ağımız, ürettiğiniz yan ürünler için mümkün olan en iyi fiyatı almanızı sağlar.

TohumX sorumlu bir endüstriyel atık geri dönüştürücüsüdür. Endüstriyel ürünlerin yeniden pazarlanmasını düzenleyen tüm yerel ve uluslararası düzenlemelere uyarız. Ayrıca, endüstriyel atık geri dönüşüm programınızın başarısını izlemenizi sağlayan ayrıntılı belgeler de sunuyoruz.Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var ? Canlı destek hemen sağ altta.

Ya da iletişime geç !