• TohumX Geri Dönüşüm

İYİLEŞTİME, MÜHENDİSLİK VE DANIŞMA HİZMETİ

TohumX, atık iyileştirme, nakliye ve imha etme konusunda partneriniz olacaktır.


Hangi hizmetlerin kullanılabilir olduğunu öğrenmek için aşağıdaki linkten formu doldurun .

Hadi Başlayalım >
İYİLEŞTİRME, MÜHENDİSLİK VE DANIŞMA HİZMETLERİ


TohumX , biz mühendislik ve projenin ilk planlama aşamasındadır atık taşıma ve bertaraf hizmetleri, iyileştirme destek veya çevresel inşaat destek için tedarikçileri dahil etmek danışmanlık şirketleri için zaman inanıyoruz; kritik kararlar verildikten sonra değil. Büyük tehlikeli iyileştirmeden küçük tehlikesiz temizliğe kadar projelerin tüm yönlerinde işbirliğinin önemine inanıyoruz.

Türkiye'deki atık hizmetlerinin toplanması, geri dönüştürülmesi ve bertarafının önde gelen tedarikçisi olarak 260+ aktif katı atık depolama alanımız, 5 tehlikeli atık TSDF, tehlikeli atık yeraltı enjeksiyon tesisi ve neredeyse 400 nakliye / toplama operasyonumuzla tanınıyoruz. . Ancak TohumX , termal desorpsiyon, Organik Geri Kazanım Birimi (OGK), saha dışı tehlikeli atık biyolojik iyileştirme çözümleri, tehlikeli ve tehlikeli olmayan derin kuyu bertarafı, makro / mikrokapsülleme, PCB yönetimi, Ve birçok digerleri.

TohumX, projeleriniz için en uygun maliyetli çözümü tavsiye etmeden önce çok çeşitli alternatif yönetim çözümlerini değerlendirmek için deneyim ve altyapıya sahipken, aynı zamanda iyileştirme ve artıkların elleçlenmesi ile ilgili benzersiz uyum ve düzenleyici konularla ilgilenmektedir. Dahili altyapımıza ek olarak, TohumX , kendi yüksek mükemmellik standartlarımızı koruyan geniş bir alternatif tedarikçi ağı ile iş birliği yaparak, mühendislik ve müşavirlik endüstrisi için mevcut en kapsamlı çevre çözümleri portföyüne yol açmaktadır.ÇÖZÜMLERDökme Atık Taşıma Hizmeti

Güvenli, güvenilir, uygun maliyetli ve tüm DOT yönetmeliklerine tam uyumlu toplu taşıma hizmetleri sunmak için TohumX'e bakın .

Sunduğumuz toplu taşıma hizmetleri şunları içerir:

Dökme Tankerler

Dökme tankerlerimiz kimyasalları, gıda, boya ve çözücüleri, reçineleri, kağıt hamuru ve kağıt katkı maddelerini üretim noktalarından kalıcı bertaraf tesislerine düzenli olarak taşırlar. Dökme yük gemilerimiz tesisinizin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli boyutlarda mevcuttur. Toplu tanker taşımacılık hizmetlerini, düzenli olarak planlanan bir temelde veya değişen üretim programlarınızın gerektirdiği şekilde ayarlayabiliriz.

Pnömatik Römorklar

Pnömatik römorklar, dış hava kirliliğini önlemek için vakumla kapatılmış kapalı tanklara sahiptir. Pnömatik römorklarımız, mikrop veya neme temasa duyarlı katı veya sıvı herhangi bir malzemeyi taşımak için kullanılabilir. Tesisinizin endüstriyel malzeme imha ihtiyaçlarına bağlı olarak tekli veya çoklu hazneli tasarımlar arasından seçim yapın. Pnömatik römorklarımız, malzemelerinizin bertaraf alanlarına sorunsuz bir şekilde ulaşmasını sağlamak için güvenlik, performans ve güvenilirlik için tasarlanmıştır.

Damperli Kamyonlar

Transpaletler tesisinizin tehlikeli ve tehlikeli olmayan sıvı atıklarının taşınması için güvenli ve uygun maliyetli bir çözüm sunar. Paletli kamyonlarımız çamur, çamur ve sondaj sıvıları, petrol deposu transferleri, kum ve kum temizleme, gres toplama, yıkama suyu geri kazanımı ve su altındaki alanların susuzlaştırılması için çözümler sunar. Taşıtlar sızıntı ve dökülmeleri önlemek için düzenli olarak denetlenir ve bakımları yapılır.

Vakumlu kamyonlar

Vakum kamyonlarımız katıları, sıvıları, çamuru veya bulamacı uzun süreli bertaraf için yüklemek ve taşımak için kullanılabilir. Kontamine olmuş toprakların temizlenmesi, depolama tankı temizliği ve dökülmelere karşı bakım için özel araçlar mevcuttur. Bunlar ayrıca sondaj çamuru, sondaj çelikleri ve tuzlu suları gidermek için de kullanılabilir.


Endüstriyel Atık Geri Dönüşümü

Endüstriyel atıklarınızın geri dönüşümü - tehlikeli veya tehlikeli olmayan - kuruluşa birçok fayda sağlar. Geri dönüşüm, aksi takdirde kullanılmayan malzemelerin ve yan ürünlerin atılmasıyla ilgili maliyetleri azaltır. Geri dönüşüm size istikrarlı, güvenilir bir akış sağlayabilir. Geri dönüşüm, şirketinizin çevresel hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir ve şirketin yerel yönetimler ve genel olarak toplumla olan tutumunu geliştirebilir.

Endüstriyel malzeme geri dönüşümünde uzun süredir lider olan TohumX , kuruluşunuzun geri dönüşüm programını çeşitli şekillerde optimize edebilir:

 • Tesisinizin atık akışlarını belirleme. İlk adımımız, tesislerinizin ürettiği endüstriyel malzeme ve yan ürünlerin türlerini ve hacimlerini tanımlamak ve kataloglamaktır. Söz konusu malzemelerin türlerini tam olarak öğrendikten sonra, bunları yönetmek için uygun bir geri dönüşüm programı tasarlayabiliriz.

 • Atıklarınızın nasıl düzenlendiğini belirleme. Endüstriyel malzemelerin tanımları ve ilgili düzenlemeleri eyaletten eyalete değişebilir. Hangi atıkların tehlikeli olarak sınıflandırılması gerektiğini ve hangilerinin tehlikeli olmayan olarak kategoriler olabileceğini belirleyeceğiz. Bazı durumlarda, geri dönüşümü çok daha kolay hale getiren, tehlikeli ve tehlikeli olmayanlar arasında yeniden sınıflandırılan atıklara sahip olabiliriz.

 • Geri dönüştürülebilir malzemeleriniz için pazarlar bulmak. Bir itibariyle TohumX müşteri, dünya çapında pazarlar elde etmek için mümkün olacak. Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Avustralya'daki alıcılara endüstriyel malzemeleri düzenli olarak yeniden pazarlıyoruz. Geniş alıcı ağımız, ürettiğiniz yan ürünler için mümkün olan en iyi fiyatı almanızı sağlar.

TohumX sorumlu bir endüstriyel atık geri dönüştürücüsüdür. Endüstriyel ürünlerin yeniden pazarlanmasını düzenleyen tüm yerel ve uluslararası düzenlemelere uyarız. Ayrıca, endüstriyel atık geri dönüşüm programınızın başarısını izlemenizi sağlayan ayrıntılı belgeler de sunuyoruz.


Makrokapsülleme Hizmeti

Tehlikeli atıklar kanıtlanmış uzmanlar tarafından elleçleme ve imha edilmesini gerektirir. TohumX tehlikeli atık hizmetleri, tüm yerel, bölgesel ve federal çevre düzenlemelerine tam uyum sağlarken, endüstriye güvenlik, güvenilirlik ve teknik gelişmişlik konularında liderlik etmektedir. TohumX'in mükemmel performansı, size Türkiye'nin en büyük çevre hizmetleri organizasyonuyla çalışmanın getirdiği ölçek ekonomileriyle birlikte sektörün en iyi tehlikeli atık tazmin paketini sunmamızı sağlıyor.

Atıkların RCRA'nın tanımını karşılayan tehlikeli atıkların güvenli ve kalıcı olarak bertaraf edilmesi için TohumX makro kapsülleme hizmetleri sunmaktadır. Makro kapsülleme, tehlikeli birikintilerinizi, kirleticilere ve sızıntıya karşı koymak için özel olarak formüle edilmiş yüksek mukavemetli HDPE'den yapılmış tek parçalı bir muhafaza ünitesine yerleştirmeyi içerir. Uçucu kül veya çimento fırını tozu gibi puzolanik, akıcı bir katı madde, kalıntıları kapatır ve ünitenin içinde kalan boş alanları doldurur. Üstüne bir kapak yerleştirildikten ve ünite ısı kaynaklı kapatıldıktan sonra, işlenmiş enkaz güvenli ve kalıcı bertaraf için Alt Başlık “C” depolama alanlarımızdan birine yerleştirilir.

Makrokapsülleme, 20 metreküplük bir açılır kutuya uyan neredeyse her türlü tehlikeli enkaz için uygundur.

Makro kapsülleme, tehlikeli atıklarınızın yağmur suyu, sızıntı suları ve çevresindeki çöplükteki diğer malzemeler dahil olmak üzere çevre ortamından kalıcı olarak izole edilmesini sağlar.


Mikrokapsülleme Hizmeti

RCRA enkaz tanımını karşılayan tehlikeli atıkların güvenli ve kalıcı bir şekilde bertarafı için Mikrokapsülleme, enkaz atıklarınızı özel olarak uyarlanmış özel sızdırmazlık maddelerinin bir karışımıyla kaplamayı, böylece kirleticilerin çevreleyen ortamla kimyasal olarak etkileşmesini önler. Tehlikeli enkazların çoğu bu işleme uygundur. Mikrokapsülleme, hem dış hem de iç tüm yüzeylere tamamen kaplanabilen döküntüler için tercih edilen işlemdir.

Tehlikeli atıklarınız katılaşmış matrisin kristal yapısında sıkıştığından, malzemenin dış elemanlarla etkileşime girme şansı çok azdır. Aslında, işlemimizle işlenmiş mikrokapsüllenmiş malzemelerin en az 100.000 yıl eklenebilir kaldığı tahmin edilmektedir! (Bu, bugüne kadar tüm insanlık tarihinden 10 kat daha uzun.)

Tehlikeli atıklar kanıtlanmış uzmanlar tarafından elleçleme ve imha edilmesini gerektirir. TohumX'in tehlikeli atık hizmetleri, tüm yerel, bölgesel ve federal çevre düzenlemelerine tam uyum sağlarken, endüstriye güvenlik, güvenilirlik ve teknik gelişmişlik konularında liderlik etmektedir. TohumX'in mükemmel performansı, size Türkiye'nin en büyük çevre hizmetleri organizasyonuyla çalışmanın getirdiği ölçek ekonomileriyle birlikte sektörün en iyi tehlikeli atık tazmin paketini sunmamızı sağlıyor.


PCB Yönetimi

TPoliklorlu bifeniller (PCB'ler) bir zamanlar çeşitli imal edilmiş ürünlerde yaygın olarak kullanılan ve elektrik transformatörlerinde, kapasitörlerde ve diğer elektrikli ekipmanlarda bir dielektrik sıvı olarak kullanılan kimyasal bileşiklerdir.

Bugün, 1979'da yasaklanmış olan PCB içeren birçok üretim ürünü hizmetten kaldırılıyor. Ayrıca, bu imal edilen ürünlerin ticari kullanımda olduğu birçok yerde, PCB'ler kirlenmiş toprak, tortu veya döküntü oluşturan serbest bırakılmış veya dökülmüştür.

Türkiye'nin önde gelen endüstriyel atık bertaraf şirketi olarak TohumX , Türkiye Cumhuriyeti'nde PCB taşıyan malzemelerin işlenmesi ve bertarafı için özel olarak izin verilen birkaç Kimyasal TohumX (CWM) tesisi işletmesiyle çalışmaktadır.

CWM tesislerimiz, bunlarla sınırlı olmamak üzere, PCB içeren neredeyse tüm katı atıkları kabul eder:

 • kondansatörler

 • Devre kesiciler

 • Kompresörler

 • Difüzyon pompaları

 • Hafif balastlar

 • potheads

 • redresör

 • Anahtarlar

 • Transformers

 • X-ray birimleri

Tesislerimizin çoğu, PCB taşıyan malzemelerin depolanması ve bertarafı için donatılmıştır. Kişisel TohumX temsilcisi gerekli tüm formları tamamlamak yardımcı olur ve düzgünolmayan PCB içeren atıkların gerekli tüm onayları satın alacaktır.

PCB içeren toprak, tortu ve döküntü atıkları;

CWM tesisleri ayrıca PCB'lerle kirlenmiş toprak, tortu ve döküntülerin işlenmesi ve bertarafı için iyileştirme hizmetleri sunmaktadır. Hizmetler örnekleme ve analiz, kazı, nakliye, düzenli depolama alanlarının imhası veya üçüncü tarafların yakılmasını içerebilir.


Sıfır Çöplük Atık Yönetimi

tohumx.com'un yardımıyla atıkları değerli kaynaklara dönüştürün. Bir depolama alanına tek bir haneden daha az atık gönderdiğini düşünün. Tesisiniz bu iddialı hedefe deneyimli endüstriyel hizmetler uzmanlarımızın yardımıyla ulaşabilir.

Tesisinizin çevre personeli ile birlikte çalışacağız:

 • Atıkları ortadan kaldırmak ya da bunun için değerli kullanımlar bulmak için sayısız fırsat tanımlayarak, bir Kaynak-Kaynak Değerlendirmesi başlatın.

 • Yan ürünleriniz için yeni gelir kaynaklarını belirleyin.

 • Tedarik ve dağıtım zinciri ortaklarınızla atık azaltma programlarının oluşturulmasına yardımcı olun.

Neden Sıfır Depolama Sahası?

Sıfır çöp depolama girişimleri uygulayarak şirketinizin yararlanabileceği birçok somut fayda vardır.

Bu faydalar şunları içerir:

 • Malzemelerin bertaraf maliyetlerini düşürmek.

 • Sanayi yan ürünlerinin satışından ek gelir elde edilmesi.

 • Yerel yönetimler ve düzenleyiciler ile ilişkilerin geliştirilmesi.

 • Topluluk sakinleri ve işletmelerle marka değerinizi artırın.

Sıfır depolama alanından sıfır atığa geçiş

Aynı zamanda şirketiniz sıfır depolama alanı statüsü elde etmek için çalışıyorsa, sıfır atık programını da yürürlüğe koyabilirsiniz . Fark ne?

Sıfır bir çöp depolama girişiminin tek ve sonlu bir amacı vardır: endüstriyel malzemelerin yüzde 100'ünü yerel çöplüklerden ayırmak. Sıfır bir atık depolama girişimi, ürün dışı çıktılar için tatmin edici bir çözümün geri dönüştürülmesini düşünebilir ve atık çözümleri hiyerarşisinde daha yüksek seçenekleri keşfetmeden orada durabilir. Sıfır atık hedefi, ürün dışı tüm çıktıları tamamen yeniden kullanmak veya ideal olarak ortadan kaldırmaktır. Yani kaldırımda hiçbir şey kalmadı.

TohumX'deki endüstriyel uzmanlar, şirketinizi sıfır atık depolama alanına ve sıfır atığa doğru yönlendirecek çözümler sağlayabilir


Sıfır Atık Çözümleri

Ülke çapında, üniversite kampüslerinden üretim tesislerine kadar kuruluşlar günlük faaliyetlerinden sıfır atık üretme arayışındadırlar. tohumx.com ile de yapabilirsiniz.

Etkili bir Sıfır Atık girişiminin faydaları çoktur. Sıfır Atık girişimlerini uygulayarak, kuruluşunuz şunları yapabilir:

 • Daha düşük üretim maliyetleri.

 • Alt çizgiyi artırın.

 • Mevzuata uygunluğu sağlayın.

 • Daha düşük risk.

 • Topluluk ilişkilerinizi geliştirin.

Yeşil danışmanlık uzmanları olarak Sıfır Atık için size yol gösterecek yöntemlere, araçlara ve bilgiye sahibiz. Çevre uzmanlarımız endüstrinizi ve organizasyon dinamiklerinizi analiz edebilir ve ardından yatırımınızdan en yüksek getiriyi sağlayan benzersiz bir uçtan uca çözüm oluşturabilir. Faydalı imha ile başlayarak, israfı tamamen ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bu Sıfır Atık stratejisi, kârınızı artırırken markanızı geliştirmenize yardımcı olur.

 • Sıfır Atık Stratejisi - Çevre yönetim personelinize danışarak, seviye belirleme ve kıyaslama ölçütlerini içeren, başarıyı ölçmek için anlamlı metrikler geliştiren ve hedeflerinize özel ileriye dönük bir uygulama planı hazırlayan bir program geliştireceğiz.

 • Sürdürülebilir Operasyonlar İncelemesi - Operasyonunuzu girdiden çıktıya inceleyeceğiz ve aşağıdakiler için fırsatlar arayacağız:

 • Ürün dışı çıktıları azaltın, hatta ortadan kaldırın.

 • "Sonraki yaşam" potansiyeline sahip kaynak veya tasarım ürünü girdileri.

 • Tedarik zinciri ortaklarınızı sürdürülebilirlik çalışmalarına dahil edin.

 • Geliştirilmiş sürdürülebilirlik özelliklerine sahip müşteri ürünleri tasarlayın.

 • Örgütsel ve davranışsal değişiklikler yoluyla başarıyı artırın.

Kaynak Akışı Analizleri - Uzmanlarımız ürün veya hizmetinizin çevresel etkisini inceleyecektir. Bu içerir:

 • Hammadde girişi.

 • Dönüşüm süreçleri.

 • Taşıma sistemleri.

 • Ürün dışı çıktı

 • Tüketici kullanımı.

 • Son düzenleme

Bu bilgileri kullanarak, operasyonlarınıza ve çevresel hedeflerinize en iyi şekilde hizmet eden kapsamlı malzeme akışı ve geri kazanım sistemleri tasarlayabiliriz.

 • Kaynak Verimliliği - Kaynak verimliliğine ve gelecek yaşam çözümlerine odaklanarak israfı azaltan sürdürülebilir iş operasyonları geliştirmenize yardımcı olabiliriz. Dış kaynaklar ve geri dönüşümcüler ağımızla çalışırken, üretim artıklarınız için evler bulabiliriz; bunların bazıları tesislerinize yeni malzemeler olarak geri dönebilir.

 • Veri İzleme ve İzleme - Geniş OSHA onaylı portatif depolama tankları yelpazemiz 8.400-21.000 galon arasında değişmektedir. Hem yuvarlanma hem de intermodal tasarımlarda mevcut olan tanklarımız, mükemmel bakım ve servis ile mevcut yapısal ve güvenlik teknolojisine sahiptir.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var ? Canlı destek hemen sağ altta.

Ya da iletişime geç !