• TohumX Geri Dönüşüm

LOJİSTİK VE TAŞIMACILIK HİZMETLERİ

Şimdilik Sadece Türkiyenin en büyük çevre çözümleri sağlayıcısı olarak sizinki gibi geniş bir erişime sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyoruz. Ülke çapında hareket ederek ortaya çıkan fazlalığı gidermenize yardımcı olmak için bilgi ve uzmanlığı getiriyoruz.


Hangi hizmetlerin kullanılabilir olduğunu öğrenmek için aşağıdaki linkten formu doldurun .

Hadi Başlayalım >
LOJİSTİK VE TAŞIMACILIK HİZMETLERİ

Nakliye müşterilerimiz gibi TohumX de nakliye lojistiği işinde. Ve Türkiye'deki en büyük taşıt filosundan birine sahip olduğumuz ve işlettiğimiz için, TohumX her zaman karayolları, demiryolları, gökyüzü ve su yollarında seyahat ederken daha fazla verimlilik bulmanın yollarını arıyor. Değişen yakıt maliyetleri, ekipman arızaları, engelleyici hava koşulları veya yıkıcı dünya olayları gibi engellerle karşılaşırken mal, malzeme veya insan teslim etmek yeterince zordur. Güvenli ve uygun maliyetli operasyonları sürdürürken müşteri ve kurumsal zorunlu sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak bu zorlukları daha da zorlaştırmaktadır.

Yardım için TohumX'e girin . Neredeyse bin toplama operasyonu, aktarma istasyonu ve tehlikeli ve tehlikesiz bertaraf tesisleriyle Türkiye'deki çevre hizmetlerinin önde gelen tedarikçisi olan TohumX , taşımacılık sektöründen gelen atıkları ve kalıntıları yönetmek için ekipman, tesisler ve uzmanlığa sahiptir. Yüksek mükemmellik standartlarımızla yaşayan geniş bir iştirak ağı ile birlikte TohumX , her bir yan ürün kategorisini yönetmek ve nakliye müşterilerimize çok çeşitli hizmetler sunmak için yeteneklere ve uzmanlığa sahiptir. Ülke genelinde nakliye endüstrisi müşterilerimiz TohumX Sürdürülebilirlik Hizmetleri kalan malzemeleri yönetmeye ve azaltmaya, çevreye uyum sağlamaya, riskleri en aza indirmeye ve attığınız malzemelerden değer elde etmeye yardımcı olan uzmanlardan oluşan bir ekip.

Sürdürülebilirlik çabalarınızı ve maliyet tasarrufu sonuçlarınızı izlemek için yardıma mı ihtiyacınız var? Daha yakına ba TohumX çevrimiçi iş zekası platformudur. Atık, geri dönüşüm, karbon, enerji, su ve diğer girdilerle ilgili veriler için özelleştirilebilen TohumX, kullanıcıların bilinçli kararlar vermenize yardımcı olacak raporlar ve veriler oluşturmak için belirlenen zaman dilimlerindeki eğilimleri görüntülemelerini sağlayan sezgisel bir raporlama platformudur. . Sürdürülebilirlik Hizmetleri uzmanlarımız ayrıca operasyonlarınız, satıcı puan kartlarınız, GRI ve diğer gönüllü sürdürülebilirlik raporlarınızla ilgili yaşam döngüsü değerlendirmeleri konusunda da size yardımcı olabilir. Bu yüzden nakliye işini sizin kadar ciddiye alan biriyle ortak olun; TohumX ile ortak olun .ÇÖZÜMLERKonteynır ve Lojistik Yönetimi

Lojistik, doğru şeyleri doğru insanlara doğru zamanda ulaştırma bilimidir. Çevre hizmetleri endüstrisinde bu, doğru araçlarda doğru atık konteynerlerinin tam olarak ihtiyaç duyulduğunda doğru tesislere ulaştırılması anlamına gelir. Düzgün bir şekilde yürütülen konteyner lojistiği, tesisinizin operasyonel verimliliğini arttırırken size zaman, para ve ağırlaşma tasarrufu sağlayabilir.

TohumX , büyük ölçüde konteyner lojistiğine hakim olarak Türkiye'nin önde gelen sanayi hizmetleri şirketi oldu. Gelişmiş Mobil ve Web uygulamalarımız, kapsamlı konteyner envanterimiz ve GPS donanımlı kamyonlarımız, endüstriyel atık taşıma ve bertaraf hizmetlerinizin makine benzeri hassasiyetle yürütülmesini sağlamamıza olanak tanır. Konteyner tiplerimizi, boyutlarımızı ve programlarımızı tesisinizin atık akışı hacimleriyle ustalıkla eşleştiriyoruz, böylece minimum yetersiz ve fazla servis kapasitesi var. Mevsimsel ve diğer varyasyonlara ayak uydurmak için servis programınızı hızla değiştirecek kadar esnektir.

İyi kayıtlar mevzuata uygunluk için hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle, tüm alıcıları ve atıkları özenle izliyor ve belgeliyoruz. Sevkıyat ve bertaraf kayıtlarını elektronik olarak, herhangi bir tesisimizden güvenli bir şekilde erişebileceğimiz tek bir yerde saklıyoruz. GPS üniteleri, kamyonlarımızın konumlarını her zaman belirlememize olanak tanır; bu nedenle, malzemelerinizin nakliye sırasında bile her zaman tam olarak nerede olduğunu biliyoruz. Hiçbir çevre hizmetleri şirketi, şirketinizin ihtiyaçlarını karşılamak için daha eksiksiz veya karmaşık bir dizi lojistik hizmet sunmaz.


Varil Atık Bertaraf Hizmeti

TohumX , büyük ve küçük ölçekli işletmeler için güvenli, güvenilir ve uygun maliyetli tambur yönetimi hizmetleri sunar. Özel ve tehlikeli atık elleçleme ve bertarafı uzmanları, TohumX tüm yerel, bölgesel ve federal düzenlemelere uygunluğu korurken, davullarınızın ve içeriklerinin uygun şekilde işlenmesi ve / veya bertaraf edilmesi için toplayacak, taşıyacak ve ayarlayacaktır.

Varil atıklarınız tehlikeli veya tehlikeli olmayan, sıvı veya katı, kir veya toprak olsun, TohumX atıklarınızı güvenli, güvenilir ve ekonomik bir şekilde işleyecektir. Küçük kutulardan standart 55 galonluk varillere kadar her boyutta konteyneri taşıyacağız. Tam paletleri veya Kamyon Yükünden Az (LTL) hacimleri taşıyabiliriz. Varil atık bertaraf hizmetlerinizi düzenli olarak programlayabilir veya gerektiğinde talep üzerine sipariş edebilirsiniz.

Gerekirse, vari atığınızın etiketlenmesini ve tezahürünü de halledebiliriz. Gelişmiş elektronik takip sistemimiz, gönderilerinizin her biri için imha detaylarını belgeler.


Kaynak Akışı Analizi

Bir kaynak akışı analizi, belirli bir noktadan belirli bir süre boyunca geçen malzeme türlerini ve miktarlarını inceler. Çevre yönetimi açısından bakıldığında, bir kaynak akışı analizi, hangi malzemelerin sisteme girdiğini, hangi materyallerin dışarı çıktığını ve hangi materyallerin kaldığını veya atık ve / veya emisyonlara dönüştürüldüğünü izleyerek kritik atık üretimi verilerinin tanımlanmasına yardımcı olabilir.

Çevre hizmetleri paketimizin bir parçası olarak, tesisinizdeki üretim veya rafinaj işlemleri hakkında bir kaynak akışı analizi yapacağız. Tesisinizin kabul ettiği malzeme girdisinin niteliğini ve hacmini günlük, haftalık ve / veya aylık olarak takip edeceğiz. Aynı şekilde tesisinizin ürünlerinin ve yan ürünlerinin niteliğini ve hacmini de izleyip ölçeceğiz.

Bitmiş ürünlerinize dahil edilmemiş girdiler olan "gizli akışları" aramaya özellikle dikkat edeceğiz. Bu tür gizli akışlar, bir malzeme azaltma planında önemli tasarruf fırsatları sunar.

Gizli akışlara ek olarak, bir kaynak akışı analizi aşağıdakileri ölçmeye yardımcı olabilir:

  • Tesisinizin ithal ettiği, ürettiği ve ihraç ettiği malzemeler;

  • Tesisinizin ithal ettiği, değiştirdiği ve ihraç ettiği ürünler;

  • Tesisinizin ürettiği katı ve sıvı atık hacimleri;

  • Tesisinizin tükettiği su miktarı ve ürettiği sıvı atıklar;

  • Havadaki emisyonlar.

Tek fabrikalar kadar küçük ve tüm ülkeler kadar büyük sistemlerde atıkların hedeflenmesine ve verimliliğin artırılmasına yardımcı olmak için kaynak akışı analizleri kullanılmıştır. Türkiye'nin çevre hizmetleri lideri olarak Atık Yönetimi , kuruluşunuzun tesislerinin çevresel ayak izinizi azaltmak ve kârınızı artırmak için kullanabileceğiniz hassas ve eyleme dönüştürülebilir bilgiler sağlayan bir kaynak akışı analizi tasarlayıp yürütebilir.


Sürdürülebilir Operasyonların Gözden Geçirilmesi

Sürdürülebilirlik sadece bir sözcükten daha fazlasıdır. Somut, ölçülebilir faydaları olan ve giderek daha popüler hale gelen bir iş felsefesi. Tanımı gereği, sürdürülebilir bir organizasyon uzun ömürlü olacak şekilde inşa edilmiştir. Zaman testine dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Yukarıdan aşağıya, toplantı odasından yükleme havuzuna kadar, sistemleri ve politikaları, ister sermaye, doğal, üretilmiş veya insan olsun, kaynakları en iyi şekilde kullanır. İsrafı en aza indirir. Çevreyi korur. Bireye saygı duyar. Ve her zaman operasyonlarını iyileştirmenin yollarını arar.

Bir itibariyle TohumX imalat ve sanayi hizmetleri müşteri, şirket bir Sürdürülebilir Operasyonlar İnceleme için uygundur. Bu incelemeye başlamak için, çevre hizmetleri uzmanlarımız, atıkların azaltılması veya ortadan kaldırılması, maliyetleri düşürülmesi ve verimliliklerin en üst düzeye çıkarılması için yollar bulmak amacıyla tesisinizin operasyonunun tüm yönlerini inceleyecek, çıktı ve dağıtıma kadar inceleyecektir.

Daha spesifik olarak, kuruluşunuzun şunları yapmasının yollarını arayacağız:

  1. Ürün dışı çıktıyı azaltın veya ortadan kaldırın. Maddi atıklar ve yan ürünler şirketinizin kârlılığında büyük bir yük oluşturur. Bunlar, kelimenin tam anlamıyla yeniden pazarlanabilir ürünlere dönüştüremediğiniz kaynaklar. Bunlar sadece boşa harcanan bir sermaye yatırımını temsil etmez, aynı zamanda maliyetli olabilecek bu malzemelerin atılması için ödeme yapmanız gerekir. Böylece atıkların kaynağında en aza indirilmesi, üretim sürecinin her iki ucunda da tasarruf sağlayabilir.

  2. "Sonraki yaşam" potansiyeline sahip kaynak veya tasarım ürünü girdileri. TohumX , mümkün olduğunda, üretim sürecinizde tam olarak tüketilmediği takdirde, açık pazardaki diğer ürünler için değeri kanıtlanmış malzemeleri belirleyecektir. Bu tür materyalleri seçmek şirketinizin yatırımlarından geri dönüş yapılmasına yardımcı olur.

  3. Tedarik zinciri ortaklarınızı sürdürülebilirlik çalışmalarına dahil edin. Tedarik zincirinizdeki şirketler sürdürülebilirlik uygularken, kendi sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanız çok daha kolay hale gelir. Aldığınız ürünlerin ve malzemelerin mümkün olduğunca çevre dostu olmasını ve tam olarak kullanılmadığında kolayca yeniden pazarlanabilmelerini veya geri dönüştürülebilmelerini sağlamak için tedarikçilerinizle birlikte çalışacağız.

  4. Geliştirilmiş sürdürülebilirlik özelliklerine sahip müşteri ürünleri tasarlayın. Tasarımcılarınızın ve mühendislerinizin kolayca geri dönüştürülebilmeleri, daha verimli bir şekilde taşınabilmeleri ve daha az israflı ambalajlara sahip olmaları için ürünlerinizi geliştirmelerine yardımcı olacağız. Çoğu durumda, bu geliştirmeler genel maliyetleri düşürür, bu da sizi daha rekabetçi hale getirebilir ve / veya yıllık kârı artırabilir.

  5. Örgütsel ve davranışsal değişiklikler yoluyla başarıyı artırın. Şirketinizin sürdürülebilirlik çabalarının başarısı, sonuç olarak memurlarınızın, yöneticilerinizin ve çalışanlarınızın programa ne kadar bağlı olduğuna bağlı olacaktır. Çalışanlarınızı sürdürülebilirliğin değeri konusunda eğitmeye yardımcı olacağız ve operasyonlarınızın her düzeyinde israfı azaltmak için sürekli olarak yeni, daha verimli yollar aramaya teşvik edeceğiz.
Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var ? Canlı destek hemen sağ altta.

Ya da iletişime geç !