• TohumX Geri Dönüşüm

OTOMOTİV ATIĞI HİZMETLERİ

Benzersiz gereksinimlerinize uygun özel çevre çözümleri ile sektörünüzü takip edin


Hangi hizmetlerin kullanılabilir olduğunu öğrenmek için aşağıdaki linkten formu doldurun .

Hadi Başlayalım >
OTOMOTİV ATIK HİZMETLERİ


Oldukça rekabetçi otomotiv üreticileri ve diğer otomotiv işletmeleri, mevzuata uygunluğu korurken, uygun maliyetli atık hizmetleri sağlamak için çevre tedarikçilerine güvenmektedir. Aynı zamanda, çevresel sürdürülebilirlik her başarılı artık işleme programında ön plandadır.


TohumX , tam zamanlı yerinde yönetim programlarına yönelik bir kerelik projeler olsun, özellikle otomotiv müşterilerinin ihtiyaçları için özel programlar tasarlama deneyimine ve uzmanlığına sahiptir. Sürdürülebilirlik Hizmetleri bölümümüzün “Üçlü Sonuç” yaklaşımını, ekonomiyi, sosyal yönlerini ve çevreyi doğru çözümün sağlanmasında dikkate alıyoruz. Neredeyse bin toplama operasyonu, aktarma istasyonu ve tehlikeli ve tehlikeli olmayan bertaraf tesisleriyle Türkiye'nin önde gelen çevre hizmetleri tedarikçisi olan TohumX , otomotiv endüstrisinin endüstriyel ve ticari kalıntılarını yönetmek ve taşımak için ekipman, tesis ve uzmanlığa sahiptir.

Bu nedenler ve diğerleri, otomotiv endüstrisinin atık ürünleri çevre açısından güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde azaltmak veya ortadan kaldırmak için TohumX'e güvenmeye devam etmesinin nedenidir.ÇÖZÜMLER


Veri İzleme ve Sürdürülebilirlik Çabalarını İzleme

Sıklıkla "Ölçemezseniz yönetemezsiniz" denir. İyi iş yönetimi, yakın veri izleme ve izleme gerektirir. Bir kuruluş, operasyonel iş akışındaki değişiklikleri ölçebilmelidir. Bir şirket, bir değişikliğin etkisinin olumlu ya da olumsuz olup olmadığını ya da herhangi bir etkisi olup olmadığını sadece dikkatli bir ölçüm ve dokümantasyon yoluyla bilebilir.

Çevre hizmetleri programımızın bir parçası olarak TohumX tesisinizin faaliyetlerinin tüm yönlerini yakından izleyecektir. Çevre hizmetleri uzmanlarımız dikkatle ölçecek ve belgeleyecektir:

 • Gelen tüm malzemelerin niteliği ve hacmi.

 • Gelen malzemelerin üretim ve / veya rafine etme işlemlerinizin bir parçası olarak nasıl işlendiği ve işlendiği.

 • Atık malzemelerinizin ve yan ürünlerinizin niteliği ve hacmi.

 • Dahili geri dönüşüm, bertaraf veya yeniden pazarlama yoluyla atık malzemelerinizin ve yan ürünlerinizin nasıl yönetildiği.

 • Endüstriyel malzeme yönetimi ile ilgili maliyetler.

 • Standart endüstriyel malzeme yönetimi programınızda yapılan değişikliklerin niteliği ve boyutu.

 • Bu değişikliklerin bir sonucu olarak ortaya çıkan endüstriyel malzeme hacimlerinin niteliği ve boyutu.

 • Sürdürülebilirlik programınızdaki değişikliklerden kaynaklanan olumlu veya olumsuz finansal etki.

Elimizdeki bu verilerle sürdürülebilirlik çabalarınızın etkinliğini titizlikle ve bilimsel olarak test edebiliriz. Bu verileri ayrıca eyalet ve federal düzenleyicilerin ihtiyaçlarını karşılayacak ayrıntılı belgeler sağlamak için test edebiliriz. Özenli veri izleme ve izleme sayesinde, en iyi yatırım getirisini sağlayan ve çevresel hizmetler paranızın karşılığını en iyi şekilde almanızı sağlayan sürdürülebilirlik yöntemlerine odaklanabiliriz.


Endüstriyel Atık Geri Dönüşümü

Endüstriyel atıklarınızın geri dönüşümü - tehlikeli veya tehlikeli olmayan - kuruluşa birçok fayda sağlar. Geri dönüşüm, aksi takdirde kullanılmayan malzemelerin ve yan ürünlerin atılmasıyla ilgili maliyetleri azaltır. Geri dönüşüm size istikrarlı, güvenilir bir akış sağlayabilir. Geri dönüşüm, şirketinizin çevresel hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir ve şirketin yerel yönetimler ve genel olarak toplumla olan tutumunu geliştirebilir.

Endüstriyel malzeme geri dönüşümünde uzun süredir lider olan TohumX , kuruluşunuzun geri dönüşüm programını çeşitli şekillerde optimize edebilir:

 • Tesisinizin atık akışlarını belirleme. İlk adımımız, tesislerinizin ürettiği endüstriyel malzeme ve yan ürünlerin türlerini ve hacimlerini tanımlamak ve kataloglamaktır. Söz konusu malzemelerin türlerini tam olarak öğrendikten sonra, bunları yönetmek için uygun bir geri dönüşüm programı tasarlayabiliriz.

 • Atıklarınızın nasıl düzenlendiğini belirleme. Endüstriyel malzemelerin tanımları ve ilgili düzenlemeleri eyaletten eyalete değişebilir. Hangi atıkların tehlikeli olarak sınıflandırılması gerektiğini ve hangilerinin tehlikeli olmayan olarak kategoriler olabileceğini belirleyeceğiz. Bazı durumlarda, geri dönüşümü çok daha kolay hale getiren, tehlikeli ve tehlikeli olmayanlar arasında yeniden sınıflandırılan atıklara sahip olabiliriz.

 • Geri dönüştürülebilir malzemeleriniz için pazarlar bulmak. Bir itibariyle TohumX müşteri, dünya çapında pazarlar elde etmek için mümkün olacak. Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Avustralya'daki alıcılara endüstriyel malzemeleri düzenli olarak yeniden pazarlıyoruz. Geniş alıcı ağımız, ürettiğiniz yan ürünler için mümkün olan en iyi fiyatı almanızı sağlar.

TohumX sorumlu bir endüstriyel atık geri dönüştürücüsüdür. Endüstriyel ürünlerin yeniden pazarlanmasını düzenleyen tüm yerel ve uluslararası düzenlemelere uyarız. Ayrıca, endüstriyel atık geri dönüşüm programınızın başarısını izlemenizi sağlayan ayrıntılı belgeler de sunuyoruz.


Kaynak Akışı Analizi

Bir kaynak akışı analizi, belirli bir noktadan belirli bir süre boyunca geçen malzeme türlerini ve miktarlarını inceler. Çevre yönetimi açısından bakıldığında, bir kaynak akışı analizi, hangi malzemelerin sisteme girdiğini, hangi materyallerin dışarı çıktığını ve hangi materyallerin kaldığını veya atık ve / veya emisyonlara dönüştürüldüğünü izleyerek kritik atık üretimi verilerinin tanımlanmasına yardımcı olabilir.

Çevre hizmetleri paketimizin bir parçası olarak, tesisinizdeki üretim veya rafinaj işlemleri hakkında bir kaynak akışı analizi yapacağız. Tesisinizin kabul ettiği malzeme girdisinin niteliğini ve hacmini günlük, haftalık ve / veya aylık olarak takip edeceğiz. Aynı şekilde tesisinizin ürünlerinin ve yan ürünlerinin niteliğini ve hacmini de izleyip ölçeceğiz.

Bitmiş ürünlerinize dahil edilmemiş girdiler olan "gizli akışları" aramaya özellikle dikkat edeceğiz. Bu tür gizli akışlar, bir malzeme azaltma planında önemli tasarruf fırsatları sunar.

Gizli akışlara ek olarak, bir kaynak akışı analizi aşağıdakileri ölçmeye yardımcı olabilir:

 • Tesisinizin ithal ettiği, ürettiği ve ihraç ettiği malzemeler;

 • Tesisinizin ithal ettiği, değiştirdiği ve ihraç ettiği ürünler;

 • Tesisinizin ürettiği katı ve sıvı atık hacimleri;

 • Tesisinizin tükettiği su miktarı ve ürettiği sıvı atıklar;

 • Havadaki emisyonlar.

Tek fabrikalar kadar küçük ve tüm ülkeler kadar büyük sistemlerde atıkların hedeflenmesine ve verimliliğin artırılmasına yardımcı olmak için kaynak akışı analizleri kullanılmıştır. Türkiye'nin çevre hizmetleri lideri olarak Atık Yönetimi , kuruluşunuzun tesislerinin çevresel ayak izinizi azaltmak ve kârınızı artırmak için kullanabileceğiniz hassas ve eyleme dönüştürülebilir bilgiler sağlayan bir kaynak akışı analizi tasarlayıp yürütebilir.


Katı Atık Yönetimi

Tesisinizin ürettiği katı atıklar ne olursa olsun, TohumX akıllı, uygun maliyetli ve çevreye karşı sorumlu bir çözüm sağlayabilir. Türkiye'nin en büyük çevre hizmetleri organizasyonu olarak, her tür ve ihtiyaç duyduğunuz hacimde katı endüstriyel yan ürünleri verimli bir şekilde idare edebilecek tesislere, finansal kaynaklara ve teknik uzmanlığa sahibiz.

Tesisinizin katı atık akışının analizine dayanarak, bütçe ve saptırma hedeflerinizi karşılamak için bir program oluşturacağız. Bu program şunları içerebilir:

 • Geri dönüşüm - Mümkün olduğunda, katı kağıt, özellikle kağıt, plastik, cam ve alüminyum gibi yan ürünlerin geri dönüşümü için yollar arayacağız. İlk olarak, bu malzemeleri üretildiği tesiste geri dönüştürmeniz / yeniden kullanmanız için yollar arayacağız. Daha sonra şirket ağınızdaki diğer tesislerde geri dönüşüm / yeniden kullanım olanaklarını ele alacağız. Son olarak, ürettiğiniz hacimler için en iyi fiyatları elde etmeye çalışan hem ulusal hem de uluslararası pazarlarda alıcıları arayacağız.

 • Tehlikesiz Depolama Sahası - Geri dönüşüm bir seçenek olmadığında, genellikle düzenli depolama alanlarının atılması gerekir. Tüm TohumX depolama sahaları, atık içermek ve toksinlerin çevre ortamına sızmasını önlemek için dikkatle tasarlanmış, inşa edilmiş ve bakımı yapılmıştır. Çevre koruma ajansı (EPA) ve devlet çevre yönetimi ajansları tarafından belirlenen katı parametreler dahilinde çalışıyoruz. 267 çöp depolama alanıyla muhtemelen size yakın bir tesisimiz var.

 • Tehlikeli Atık Düzenleme Alanı - Tehlikeli atıklar üretirseniz, bu malzemeleri kalıcı olarak tam durum ve federal mevzuata uygun olarak atabileceğiniz beş adet Altyazı C tehlikeli atık tesisimiz vardır. Tehlikeli atık depolama sahalarımızda, mikrokapsülleme ve makrokapsülleme dahil olmak üzere tehlikeli atıkları çevre ortamından izole etmek için bir dizi kanıtlanmış çözüm sunuyoruz.


Sürdürülebilir Operasyonların Gözden Geçirilmesi

Sürdürülebilirlik sadece bir sözcükten daha fazlasıdır. Somut, ölçülebilir faydaları olan ve giderek daha popüler hale gelen bir iş felsefesi. Tanımı gereği, sürdürülebilir bir organizasyon uzun ömürlü olacak şekilde inşa edilmiştir. Zaman testine dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Yukarıdan aşağıya, toplantı odasından yükleme havuzuna kadar, sistemleri ve politikaları, ister sermaye, doğal, üretilmiş veya insan olsun, kaynakları en iyi şekilde kullanır. İsrafı en aza indirir. Çevreyi korur. Bireye saygı duyar. Ve her zaman operasyonlarını iyileştirmenin yollarını arar.

Bir itibariyle TohumX imalat ve sanayi hizmetleri müşteri, şirket bir Sürdürülebilir Operasyonlar İnceleme için uygundur. Bu incelemeye başlamak için, çevre hizmetleri uzmanlarımız, atıkların azaltılması veya ortadan kaldırılması, maliyetleri düşürülmesi ve verimliliklerin en üst düzeye çıkarılması için yollar bulmak amacıyla tesisinizin operasyonunun tüm yönlerini inceleyecek, çıktı ve dağıtıma kadar inceleyecektir.

Daha spesifik olarak, kuruluşunuzun şunları yapmasının yollarını arayacağız:

 1. Ürün dışı çıktıyı azaltın veya ortadan kaldırın. Maddi atıklar ve yan ürünler şirketinizin kârlılığında büyük bir yük oluşturur. Bunlar, kelimenin tam anlamıyla yeniden pazarlanabilir ürünlere dönüştüremediğiniz kaynaklar. Bunlar sadece boşa harcanan bir sermaye yatırımını temsil etmez, aynı zamanda maliyetli olabilecek bu malzemelerin atılması için ödeme yapmanız gerekir. Böylece atıkların kaynağında en aza indirilmesi, üretim sürecinin her iki ucunda da tasarruf sağlayabilir.

 2. "Sonraki yaşam" potansiyeline sahip kaynak veya tasarım ürünü girdileri. TohumX , mümkün olduğunda, üretim sürecinizde tam olarak tüketilmediği takdirde, açık pazardaki diğer ürünler için değeri kanıtlanmış malzemeleri belirleyecektir. Bu tür materyalleri seçmek şirketinizin yatırımlarından geri dönüş yapılmasına yardımcı olur.

 3. Tedarik zinciri ortaklarınızı sürdürülebilirlik çalışmalarına dahil edin. Tedarik zincirinizdeki şirketler sürdürülebilirlik uygularken, kendi sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanız çok daha kolay hale gelir. Aldığınız ürünlerin ve malzemelerin mümkün olduğunca çevre dostu olmasını ve tam olarak kullanılmadığında kolayca yeniden pazarlanabilmelerini veya geri dönüştürülebilmelerini sağlamak için tedarikçilerinizle birlikte çalışacağız.

 4. Geliştirilmiş sürdürülebilirlik özelliklerine sahip müşteri ürünleri tasarlayın. Tasarımcılarınızın ve mühendislerinizin kolayca geri dönüştürülebilmeleri, daha verimli bir şekilde taşınabilmeleri ve daha az israflı ambalajlara sahip olmaları için ürünlerinizi geliştirmelerine yardımcı olacağız. Çoğu durumda, bu geliştirmeler genel maliyetleri düşürür, bu da sizi daha rekabetçi hale getirebilir ve / veya yıllık kârı artırabilir.

 5. Örgütsel ve davranışsal değişiklikler yoluyla başarıyı artırın. Şirketinizin sürdürülebilirlik çabalarının başarısı, sonuç olarak memurlarınızın, yöneticilerinizin ve çalışanlarınızın programa ne kadar bağlı olduğuna bağlı olacaktır. Çalışanlarınızı sürdürülebilirliğin değeri konusunda eğitmeye yardımcı olacağız ve operasyonlarınızın her düzeyinde israfı azaltmak için sürekli olarak yeni, daha verimli yollar aramaya teşvik edeceğiz.


Sıfır Çöplük Atık Yönetimi

tohumx.com'un yardımıyla atıkları değerli kaynaklara dönüştürün. Bir depolama alanına tek bir haneden daha az atık gönderdiğini düşünün. Tesisiniz bu iddialı hedefe deneyimli endüstriyel hizmetler uzmanlarımızın yardımıyla ulaşabilir.

Tesisinizin çevre personeli ile birlikte çalışacağız:

 • Atıkları ortadan kaldırmak ya da bunun için değerli kullanımlar bulmak için sayısız fırsat tanımlayarak, bir Kaynak-Kaynak Değerlendirmesi® başlatın.

 • Yan ürünleriniz için yeni gelir kaynaklarını belirleyin.

 • Tedarik ve dağıtım zinciri ortaklarınızla atık azaltma programlarının oluşturulmasına yardımcı olun.

Neden Sıfır Depolama Sahası?

Sıfır çöp depolama girişimleri uygulayarak şirketinizin yararlanabileceği birçok somut fayda vardır.

Bu faydalar şunları içerir:

 • Malzemelerin bertaraf maliyetlerini düşürmek.

 • Sanayi yan ürünlerinin satışından ek gelir elde edilmesi.

 • Yerel yönetimler ve düzenleyiciler ile ilişkilerin geliştirilmesi.

 • Topluluk sakinleri ve işletmelerle marka değerinizi artırın.

Sıfır depolama alanından sıfır atığa geçiş

Aynı zamanda şirketiniz sıfır depolama alanı statüsü elde etmek için çalışıyorsa, sıfır atık programını da yürürlüğe koyabilirsiniz . Fark ne?

Sıfır bir çöp depolama girişiminin tek ve sonlu bir amacı vardır: endüstriyel malzemelerin yüzde 100'ünü yerel çöplüklerden ayırmak. Sıfır bir atık depolama girişimi, ürün dışı çıktılar için tatmin edici bir çözümün geri dönüştürülmesini düşünebilir ve atık çözümleri hiyerarşisinde daha yüksek seçenekleri keşfetmeden orada durabilir. Sıfır atık hedefi, ürün dışı tüm çıktıları tamamen yeniden kullanmak veya ideal olarak ortadan kaldırmaktır. Yani kaldırımda hiçbir şey kalmadı.

TohumX'deki endüstriyel uzmanlar, şirketinizi sıfır atık depolama alanına ve sıfır atığa doğru yönlendirecek çözümler sağlayabilir.


Sıfır Atık Çözümleri

Ülke çapında, üniversite kampüslerinden üretim tesislerine kadar kuruluşlar günlük faaliyetlerinden sıfır atık üretme arayışındadırlar. tohumx.com ile de yapabilirsiniz.

Etkili bir Sıfır Atık girişiminin faydaları çoktur. Sıfır Atık girişimlerini uygulayarak, kuruluşunuz şunları yapabilir:

 • Daha düşük üretim maliyetleri.

 • Alt çizgiyi artırın.

 • Mevzuata uygunluğu sağlayın.

 • Daha düşük risk.

 • Topluluk ilişkilerinizi geliştirin.

Yeşil danışmanlık uzmanları olarak Sıfır Atık için size yol gösterecek yöntemlere, araçlara ve bilgiye sahibiz. Çevre uzmanlarımız endüstrinizi ve organizasyon dinamiklerinizi analiz edebilir ve ardından yatırımınızdan en yüksek getiriyi sağlayan benzersiz bir uçtan uca çözüm oluşturabilir. Faydalı imha ile başlayarak, israfı tamamen ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bu Sıfır Atık stratejisi, kârınızı artırırken markanızı geliştirmenize yardımcı olur.

 • Sıfır Atık Stratejisi - Çevre yönetim personelinize danışarak, seviye belirleme ve kıyaslama ölçütlerini içeren, başarıyı ölçmek için anlamlı metrikler geliştiren ve hedeflerinize özel ileriye dönük bir uygulama planı hazırlayan bir program geliştireceğiz.

 • Sürdürülebilir Operasyonlar İncelemesi - Operasyonunuzu girdiden çıktıya inceleyeceğiz ve aşağıdakiler için fırsatlar arayacağız:

 • Ürün dışı çıktıları azaltın, hatta ortadan kaldırın.

 • "Sonraki yaşam" potansiyeline sahip kaynak veya tasarım ürünü girdileri.

 • Tedarik zinciri ortaklarınızı sürdürülebilirlik çalışmalarına dahil edin.

 • Geliştirilmiş sürdürülebilirlik özelliklerine sahip müşteri ürünleri tasarlayın.

 • Örgütsel ve davranışsal değişiklikler yoluyla başarıyı artırın.


 • Kaynak Akışı Analizleri - Uzmanlarımız ürün veya hizmetinizin çevresel etkisini inceleyecektir. Bu içerir:

 • Hammadde girişi.

 • Dönüşüm süreçleri.

 • Taşıma sistemleri.

 • Ürün dışı çıktı

 • Tüketici kullanımı.

 • Son düzenleme


Bu bilgileri kullanarak, operasyonlarınıza ve çevresel hedeflerinize en iyi şekilde hizmet eden kapsamlı malzeme akışı ve geri kazanım sistemleri tasarlayabiliriz.

 • Kaynak Verimliliği - Kaynak verimliliğine ve gelecek yaşam çözümlerine odaklanarak israfı azaltan sürdürülebilir iş operasyonları geliştirmenize yardımcı olabiliriz. Dış kaynaklar ve geri dönüşümcüler ağımızla çalışırken, üretim artıklarınız için evler bulabiliriz; bunların bazıları tesislerinize yeni malzemeler olarak geri dönebilir.

 • Veri İzleme ve İzleme - Geniş OSHA onaylı portatif depolama tankları yelpazemiz 8.400-21.000 galon arasında değişmektedir. Hem yuvarlanma hem de intermodal tasarımlarda mevcut olan tanklarımız, mükemmel bakım ve servis ile mevcut yapısal ve güvenlik teknolojisine sahiptir.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var ? Canlı destek hemen sağ altta.

Ya da iletişime geç !