• TohumX Geri Dönüşüm

RAFİNERİ VE PETROKİMYA ATIĞI HİZMETLERİ

Rafinerilerin ve kimyasal tesislerin ölçeği çok büyük. Büyük ve çeşitli atık akışlarınızı güvenilir ve sorumlu bir şekilde yönetmemizi sağlayan ve müşterilerden liderliğe ve devlet düzenleyicilerine kadar herkesin taleplerini karşılayabilmemizi sağlayan TohumX Geri Dönüşüm'de öyle.


Hangi hizmetlerin kullanılabilir olduğunu öğrenmek için aşağıdaki linkten formu doldurun .

Hadi Başlayalım >
RAFİNERİ VE KİMYASAL ATIK HİZMETLERİ


Rafineri ve petrokimya tesislerinden gelen atık ve artıkların yönetimi ile birlikte gelen maliyetleri ve uyum konularını kontrol etmek için sayısız saat harcamadan müşterilerin, kurumsal liderliğin, toplum liderlerinin ve hükümet düzenleyicilerinin taleplerini karşılamak yeterince zor bir iştir. TohumX, bunlara ve birincil odak alanınızdan - işlemlerinize zaman ayıran alanlarda size yardımcı olabiliriz. Sahadaki ekiplerimiz her gün petrokimya ve rafineri müşterileriyle birlikte çalışarak operasyonlara uyum sağlamaya yardımcı olurken uygun maliyetli çözümler geliştirmekte ve uygulamaktadır. Türkiye'nin önde gelen kapsamlı çevre hizmetleri sağlayıcısı olarak, sağlam, özel ve tehlikeli atık yönetimini içeren güvenilir çevre hizmetleri sağlayarak işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde yapılmasına yardımcı olur; ulaşım servisleri; sıvı ve katı madde yönetimi; düzenleyici, sürdürülebilirlik ve finansal raporlama; izin ve uyum yardımı; acil sızıntıya müdahale ve hazırlık planlaması; ve pillerin, E-atıkların, cıvanın, yağın, çözücülerin ve diğer malzemelerin geri dönüşümü.

Yerinde TohumX Sürdürülebilirlik Hizmetleri bölümümüz tarafından uygulanan sıkı güvenlik politikaları, sektörümüzdeki en iyi güvenlik kayıtlarından birine yol açmıştır. Çevre güvenliği ve uygunluğu ile ilgili riskleri ve sorumluluk kaygılarını en aza indirmenize yardımcı olmak için rafineri ve petrokimya operasyonları için geçerli çevresel düzenlemeleri anlamayı işimiz haline getiriyoruz. TohumX ile ortak olun ve sizi hem ekonomik hem de çevresel açıdan daha yeşil bir geleceğe yönlendirelim.ÇÖZÜMLERAtık Taşıma Hizmetleri

Güvenli, güvenilir, uygun maliyetli ve tüm DOT yönetmeliklerine tam uyumlu toplu taşıma hizmetleri sunmak için TohumX'e bakın .

Sunduğumuz toplu taşıma hizmetleri şunları içerir:

Dökme Tankerler

Dökme tankerlerimiz kimyasalları, gıda, boya ve çözücüleri, reçineleri, kağıt hamuru ve kağıt katkı maddelerini üretim noktalarından kalıcı bertaraf tesislerine taşıyor. Dökme yük gemilerimiz tesisinizin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli boyutlarda mevcuttur. Toplu tanker taşımacılık hizmetlerini, düzenli olarak planlanan bir temelde veya değişen üretim programlarınızın gerektirdiği şekilde ayarlayabiliriz.

Pnömatik Römorklar

Pnömatik römorklar, dış hava kirliliğini önlemek için vakumla kapatılmış kapalı tanklara sahiptir. Pnömatik römorklarımız, mikrop veya neme temasa duyarlı katı veya sıvı herhangi bir malzemeyi taşımak için kullanılabilir. Tesisinizin endüstriyel malzeme imha ihtiyaçlarına bağlı olarak tekli veya çoklu hazneli tasarımlar arasından seçim yapın. Pnömatik römorklarımız, malzemelerinizin bertaraf alanlarına sorunsuz bir şekilde ulaşmasını sağlamak için güvenlik, performans ve güvenilirlik için tasarlanmıştır.

Damperli Kamyonlar

Transpaletler tesisinizin tehlikeli ve tehlikeli olmayan sıvı atıklarının taşınması için güvenli ve uygun maliyetli bir çözüm sunar. Paletli kamyonlarımız çamur, çamur ve sondaj sıvıları, petrol deposu transferleri, kum ve kum temizleme, gres toplama, yıkama suyu geri kazanımı ve su altındaki alanların susuzlaştırılması için çözümler sunar. Taşıtlar sızıntı ve dökülmeleri önlemek için düzenli olarak denetlenir ve bakımları yapılır.

Vakumlu kamyonlar

Vakum kamyonlarımız katıları, sıvıları, çamuru veya bulamacı uzun süreli bertaraf için yüklemek ve taşımak için kullanılabilir. Kontamine olmuş toprakların temizlenmesi, depolama tankı temizliği ve dökülmelere karşı bakım için özel araçlar mevcuttur. Bunlar ayrıca sondaj çamuru, sondaj çelikleri ve tuzlu suları gidermek için de kullanılabilir.


Cıva ve Atık İşleme Yönetimi

Civa tehlikeli bir maddedir. Şamandıra vanaları, cıva anahtarları, cıva röleleri ve floresan lambalar dahil olmak üzere çeşitli endüstriyel cihazlarda ve birçok tıbbi cihazda kullanılan cıva, çeşitli nörolojik bozukluklara bağlanmıştır. Bu bozukluklar nadiren titreme ve uyku bozuklukları kadar küçük olabilir veya şiddetli kas spazmları, bilişsel bozukluk ve solunum fonksiyon bozukluğu kadar ciddi olabilir.

Civa ile uğraşırken, eğitimli bir tehlikeli atık uzmanıyla çalışmak kritik öneme sahiptir.

Ülkenin en büyük cıva atık imbik şirketi olan TohumX , tüm cıva atıklarınızı güvenli ve rekabetçi bir fiyatla işleyebilir. Özel, yüksek verimli teknolojimiz, posta programlarıyla son derece uygun geri dönüşümümüzden, birden fazla malzeme dağıtımı için tasarlanmış çözümlere kadar her boyuttaki kapları işleyebilir. Union Grove tesisimiz, 1.000 lbs işlemek için tasarlanmış patentli bir sürekli akışlı imbikli fırına ev sahipliği yapmaktadır. akıcı cıva ile kirlenmiş tozlar ve diğer katı maddeler için saatte. Dört sabit imbikli fırın, parti başına yirmi yedi 55 galonluk davul eşdeğerini işleyebilir, böylece borular, tanklar ve ark gibi büyük kontamine ekipman parçaları gibi çok çeşitli büyük, kullanımı zor atıkları işlememizi sağlar. valfler.

TohumX'in anahtar teslim hizmetleri şunları içerir:

 • DOT onaylı nakliye konteynerlerinde atık nakliyesi;

 • Nakliye formu hazırlama;

 • Yükleme yardımı

 • Geri dönüşüm sertifikası hazırlama

 • Floresan, balast, pil ve diğer Hg atıkları için posta programları ile geri dönüşüm

 • Ve diğer özel hizmetler gerektiği gibi.

Tüm cıva işlemlerini EPA, OSHA ve devlet kurumu işletme kılavuzları çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Sistemlerimiz düzenli olarak denetlenmektedir.


Kaynak Akışı Analizi

Bir kaynak akışı analizi, belirli bir noktadan belirli bir süre boyunca geçen malzeme türlerini ve miktarlarını inceler. Çevre yönetimi açısından bakıldığında, bir kaynak akışı analizi, hangi malzemelerin sisteme girdiğini, hangi materyallerin dışarı çıktığını ve hangi materyallerin kaldığını veya atık ve / veya emisyonlara dönüştürüldüğünü izleyerek kritik atık üretimi verilerinin tanımlanmasına yardımcı olabilir.

Çevre hizmetleri paketimizin bir parçası olarak, tesisinizdeki üretim veya rafinaj işlemleri hakkında bir kaynak akışı analizi yapacağız. Tesisinizin kabul ettiği malzeme girdisinin niteliğini ve hacmini günlük, haftalık ve / veya aylık olarak takip edeceğiz. Aynı şekilde tesisinizin ürünlerinin ve yan ürünlerinin niteliğini ve hacmini de izleyip ölçeceğiz.

Bitmiş ürünlerinize dahil edilmemiş girdiler olan "gizli akışları" aramaya özellikle dikkat edeceğiz. Bu tür gizli akışlar, bir malzeme azaltma planında önemli tasarruf fırsatları sunar.

Gizli akışlara ek olarak, bir kaynak akışı analizi aşağıdakileri ölçmeye yardımcı olabilir:

 • Tesisinizin ithal ettiği, ürettiği ve ihraç ettiği malzemeler;

 • Tesisinizin ithal ettiği, değiştirdiği ve ihraç ettiği ürünler;

 • Tesisinizin ürettiği katı ve sıvı atık hacimleri;

 • Tesisinizin tükettiği su miktarı ve ürettiği sıvı atıklar;

 • Havadaki emisyonlar.

Tek fabrikalar kadar küçük ve tüm ülkeler kadar büyük sistemlerde atıkların hedeflenmesine ve verimliliğin artırılmasına yardımcı olmak için kaynak akışı analizleri kullanılmıştır. Türkiye'nin çevre hizmetleri lideri olarak TohumX , kuruluşunuzun tesislerinin çevresel ayak izinizi azaltmak ve kârınızı artırmak için kullanabileceğiniz hassas ve eyleme dönüştürülebilir bilgiler sağlayan bir kaynak akışı analizi tasarlayıp yürütebilir.


Katı Atık Yönetimi

Tesisinizin ürettiği katı atıklar ne olursa olsun, TohumX akıllı, uygun maliyetli ve çevreye karşı sorumlu bir çözüm sağlayabilir. Türkiye'nin en büyük çevre hizmetleri organizasyonu olarak, her tür ve ihtiyaç duyduğunuz hacimde katı endüstriyel yan ürünleri verimli bir şekilde idare edebilecek tesislere, finansal kaynaklara ve teknik uzmanlığa sahibiz.

Tesisinizin katı atık akışının analizine dayanarak, bütçe ve saptırma hedeflerinizi karşılamak için bir program oluşturacağız. Bu program şunları içerebilir:

 • Geri dönüşüm - Mümkün olduğunda, katı kağıt, özellikle kağıt, plastik, cam ve alüminyum gibi yan ürünlerin geri dönüşümü için yollar arayacağız. İlk olarak, bu malzemeleri üretildiği tesiste geri dönüştürmeniz / yeniden kullanmanız için yollar arayacağız. Daha sonra şirket ağınızdaki diğer tesislerde geri dönüşüm / yeniden kullanım olanaklarını ele alacağız. Son olarak, ürettiğiniz hacimler için en iyi fiyatları elde etmeye çalışan hem ulusal hem de uluslararası pazarlarda alıcıları arayacağız.

 • Tehlikesiz Depolama Sahası - Geri dönüşüm bir seçenek olmadığında, genellikle düzenli depolama alanlarının atılması gerekir. Tüm TohumX depolama sahaları, atık içermek ve toksinlerin çevre ortamına sızmasını önlemek için dikkatle tasarlanmış, inşa edilmiş ve bakımı yapılmıştır. Çevre koruma ajansı (EPA) ve devlet çevre yönetimi ajansları tarafından belirlenen katı parametreler dahilinde çalışıyoruz. 267 çöp depolama alanıyla muhtemelen size yakın bir tesisimiz var.

 • Tehlikeli Atık Düzenleme Alanı - Tehlikeli atıklar üretirseniz, bu malzemeleri kalıcı olarak tam durum ve federal mevzuata uygun olarak atabileceğiniz beş adet Altyazı C tehlikeli atık tesisimiz vardır. Tehlikeli atık depolama sahalarımızda, mikrokapsülleme ve makrokapsülleme dahil olmak üzere tehlikeli atıkları çevre ortamından izole etmek için bir dizi kanıtlanmış çözüm sunuyoruz.


Sürdürülebilir Operasyonların Gözden Geçirilmesi

Sürdürülebilirlik sadece bir sözcükten daha fazlasıdır. Somut, ölçülebilir faydaları olan ve giderek daha popüler hale gelen bir iş felsefesi. Tanımı gereği, sürdürülebilir bir organizasyon uzun ömürlü olacak şekilde inşa edilmiştir. Zaman testine dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Yukarıdan aşağıya, toplantı odasından yükleme havuzuna kadar, sistemleri ve politikaları, ister sermaye, doğal, üretilmiş veya insan olsun, kaynakları en iyi şekilde kullanır. İsrafı en aza indirir. Çevreyi korur. Bireye saygı duyar. Ve her zaman operasyonlarını iyileştirmenin yollarını arar.

Bir itibariyle TohumX imalat ve sanayi hizmetleri müşteri, şirket bir Sürdürülebilir Operasyonlar İnceleme için uygundur. Bu incelemeye başlamak için, çevre hizmetleri uzmanlarımız, atıkların azaltılması veya ortadan kaldırılması, maliyetleri düşürülmesi ve verimliliklerin en üst düzeye çıkarılması için yollar bulmak amacıyla tesisinizin operasyonunun tüm yönlerini inceleyecek, çıktı ve dağıtıma kadar inceleyecektir.

Daha spesifik olarak, kuruluşunuzun şunları yapmasının yollarını arayacağız:

 1. Ürün dışı çıktıyı azaltın veya ortadan kaldırın. Maddi atıklar ve yan ürünler şirketinizin kârlılığında büyük bir yük oluşturur. Bunlar, kelimenin tam anlamıyla yeniden pazarlanabilir ürünlere dönüştüremediğiniz kaynaklar. Bunlar sadece boşa harcanan bir sermaye yatırımını temsil etmez, aynı zamanda maliyetli olabilecek bu malzemelerin atılması için ödeme yapmanız gerekir. Böylece atıkların kaynağında en aza indirilmesi, üretim sürecinin her iki ucunda da tasarruf sağlayabilir.

 2. "Sonraki yaşam" potansiyeline sahip kaynak veya tasarım ürünü girdileri. TohumX , mümkün olduğunda, üretim sürecinizde tam olarak tüketilmediği takdirde, açık pazardaki diğer ürünler için değeri kanıtlanmış malzemeleri belirleyecektir. Bu tür materyalleri seçmek şirketinizin yatırımlarından geri dönüş yapılmasına yardımcı olur.

 3. Tedarik zinciri ortaklarınızı sürdürülebilirlik çalışmalarına dahil edin. Tedarik zincirinizdeki şirketler sürdürülebilirlik uygularken, kendi sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanız çok daha kolay hale gelir. Aldığınız ürünlerin ve malzemelerin mümkün olduğunca çevre dostu olmasını ve tam olarak kullanılmadığında kolayca yeniden pazarlanabilmelerini veya geri dönüştürülebilmelerini sağlamak için tedarikçilerinizle birlikte çalışacağız.

 4. Geliştirilmiş sürdürülebilirlik özelliklerine sahip müşteri ürünleri tasarlayın. Tasarımcılarınızın ve mühendislerinizin kolayca geri dönüştürülebilmeleri, daha verimli bir şekilde taşınabilmeleri ve daha az israflı ambalajlara sahip olmaları için ürünlerinizi geliştirmelerine yardımcı olacağız. Çoğu durumda, bu geliştirmeler genel maliyetleri düşürür, bu da sizi daha rekabetçi hale getirebilir ve / veya yıllık kârı artırabilir.

 5. Örgütsel ve davranışsal değişiklikler yoluyla başarıyı artırın. Şirketinizin sürdürülebilirlik çabalarının başarısı, sonuç olarak memurlarınızın, yöneticilerinizin ve çalışanlarınızın programa ne kadar bağlı olduğuna bağlı olacaktır. Çalışanlarınızı sürdürülebilirliğin değeri konusunda eğitmeye yardımcı olacağız ve operasyonlarınızın her düzeyinde israfı azaltmak için sürekli olarak yeni, daha verimli yollar aramaya teşvik edeceğiz.Sıfır Atık Çözümleri

Ülke çapında, üniversite kampüslerinden üretim tesislerine kadar kuruluşlar günlük faaliyetlerinden sıfır atık üretme arayışındadırlar. tohumx.com ile de yapabilirsiniz.

Etkili bir Sıfır Atık girişiminin faydaları çoktur. Sıfır Atık girişimlerini uygulayarak, kuruluşunuz şunları yapabilir:

 • Daha düşük üretim maliyetleri.

 • Alt çizgiyi artırın.

 • Mevzuata uygunluğu sağlayın.

 • Daha düşük risk.

 • Topluluk ilişkilerinizi geliştirin.

Yeşil danışmanlık uzmanları olarak Sıfır Atık için size yol gösterecek yöntemlere, araçlara ve bilgiye sahibiz. Çevre uzmanlarımız endüstrinizi ve organizasyon dinamiklerinizi analiz edebilir ve ardından yatırımınızdan en yüksek getiriyi sağlayan benzersiz bir uçtan uca çözüm oluşturabilir. Faydalı imha ile başlayarak, israfı tamamen ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bu Sıfır Atık stratejisi, kârınızı artırırken markanızı geliştirmenize yardımcı olur.

 • Sıfır Atık Stratejisi - Çevre yönetim personelinize danışarak, seviye belirleme ve kıyaslama ölçütlerini içeren, başarıyı ölçmek için anlamlı metrikler geliştiren ve hedeflerinize özel ileriye dönük bir uygulama planı hazırlayan bir program geliştireceğiz.

 • Sürdürülebilir Operasyonlar İncelemesi - Operasyonunuzu girdiden çıktıya inceleyeceğiz ve aşağıdakiler için fırsatlar arayacağız:

 • Ürün dışı çıktıları azaltın, hatta ortadan kaldırın.

 • "Sonraki yaşam" potansiyeline sahip kaynak veya tasarım ürünü girdileri.

 • Tedarik zinciri ortaklarınızı sürdürülebilirlik çalışmalarına dahil edin.

 • Geliştirilmiş sürdürülebilirlik özelliklerine sahip müşteri ürünleri tasarlayın.

 • Örgütsel ve davranışsal değişiklikler yoluyla başarıyı artırın.


 • Kaynak Akışı Analizleri - Uzmanlarımız ürün veya hizmetinizin çevresel etkisini inceleyecektir. Bu içerir:

 • Hammadde girişi.

 • Dönüşüm süreçleri.

 • Taşıma sistemleri.

 • Ürün dışı çıktı

 • Tüketici kullanımı.

 • Son düzenleme


Bu bilgileri kullanarak, operasyonlarınıza ve çevresel hedeflerinize en iyi şekilde hizmet eden kapsamlı malzeme akışı ve geri kazanım sistemleri tasarlayabiliriz.

 • Kaynak Verimliliği - Kaynak verimliliğine ve gelecek yaşam çözümlerine odaklanarak israfı azaltan sürdürülebilir iş operasyonları geliştirmenize yardımcı olabiliriz. Dış kaynaklar ve geri dönüşümcüler ağımızla çalışırken, üretim artıklarınız için evler bulabiliriz; bunların bazıları tesislerinize yeni malzemeler olarak geri dönebilir.

 • Veri İzleme ve İzleme - Geniş OSHA onaylı portatif depolama tankları yelpazemiz 8.400-21.000 galon arasında değişmektedir. Hem yuvarlanma hem de intermodal tasarımlarda mevcut olan tanklarımız, mükemmel bakım ve servis ile mevcut yapısal ve güvenlik teknolojisine sahiptir.


Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var ? Canlı destek hemen sağ altta.

Ya da iletişime geç !