• TohumX Geri Dönüşüm

SAĞLIK ATIKLARI HİZMETLERİ

Ülkemizin sağlığı endüstriniz nedeniyle gelişir, ancak işinize engelsiz bir şekilde devam edebilmenizi sağlamak için, tesis atıklarını yönetmeyle ilgili nüansları anlayan, uyumlu kalmanıza ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olan bir çevre çözümleri sağlayıcısına ihtiyacınız vardır.


Hangi hizmetlerin kullanılabilir olduğunu öğrenmek için aşağıdaki linkten formu doldurun .

Hadi Başlayalım >
SAĞLIK ATIK HİZMETLERİ


Sağlık bugün ülkemizdeki en düzenlenmiş endüstrilerden biridir. Ve odaklandığınız nokta, hastalarınız için mümkün olan en iyi bakımı sağlamak, federal, eyalet ve yerel düzenlemelere uymak zor olabilir. Burada nasıl TohumX yardımcı olabilir. Sağlık sektörü uzmanlarımız, tıbbi, katı ve tehlikeli atıklarınızı toplamak ve atmak için uygun fiyatlı ve güvenli özelleştirilmiş programlar oluşturmak için sağlık hizmetleri müşterileriyle birlikte çalışır. TohumX, sizinki gibi sağlık kuruluşlarının, güvenlik ve çevre düzenlemelerine uymaya devam ederken maliyeti düşürmeye yardımcı olacak sürdürülebilir stratejiler benimsemelerine yardımcı olur.

Çok sayıda farklı sektöre hizmet sunmaktan on yıllardır geliştirilen en iyi uygulamaları kullanmak; Sahğlık sağlık kuruluşunuzun kuruluşunuz, hastalar, toplum ve gezegenimiz için çok önemli olan sürdürülebilirlik hedeflerini daha da ileriye taşımasına yardımcı olabilir. Uzmanlarımız, israfı en aza indirmek ve maliyeti azaltmak için operasyonlarınızı düzene koymaya yardımcı olacaktır. Tesisiniz gerçekten katı atık olan maddeleri “kırmızı torba” ya da yasal düzenlemelere tabi tıbbi atık olarak mı değerlendiriyor? İyi bir tıbbi atık azaltma programı, toplam atık maliyetlerini azaltmaya yardımcı olabilir. Özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için tasarlanmış bu tür programların geliştirilmesine ve yürütülmesine yardımcı olabiliriz. Tesisinizin biraz daha fazla ilgilenmesi gerekiyorsa, Sürdürülebilirlik Hizmetleri bölümümüz yakın zamanda sağlık çalışanlarımız tarafından çalışanlarını tıbbi atıklarla ilgili sağlık ve güvenlik konularında eğitmek için kullanmak üzere yeni bir web eğitim portalı başlattı.

İster maliyeti azaltıp hem de tesisinizi uygun tutacak özelleştirilmiş bir program seçin; programlı tıbbi, katı ve tehlikeli atık toplama hizmetlerimiz; ya da tıbbi atık imha yoluyla posta programımız olan Atık Yönetimi , sağlık tesisleri için atık imhasını daha kolay ve daha kolay hale getirir. Bu şekilde, en önemli olana daha fazla odaklanabilirsiniz - hastalarınıza verdiğiniz bakım.


ÇÖZÜMLERVeri İzleme ve Sürdürülebilirlik Çabalarını İzleme

Sıklıkla "Ölçemezseniz yönetemezsiniz" denir. İyi iş yönetimi, yakın veri izleme ve izleme gerektirir. Bir kuruluş, operasyonel iş akışındaki değişiklikleri ölçebilmelidir. Bir şirket, bir değişikliğin etkisinin olumlu ya da olumsuz olup olmadığını ya da herhangi bir etkisi olup olmadığını sadece dikkatli bir ölçüm ve dokümantasyon yoluyla bilebilir.

Çevre hizmetleri programımızın bir parçası olarak TohumX tesisinizin faaliyetlerinin tüm yönlerini yakından izleyecektir. Çevre hizmetleri uzmanlarımız dikkatle ölçecek ve belgeleyecektir:

 • Gelen tüm malzemelerin niteliği ve hacmi.

 • Gelen malzemelerin üretim ve / veya rafine etme işlemlerinizin bir parçası olarak nasıl işlendiği ve işlendiği.

 • Atık malzemelerinizin ve yan ürünlerinizin niteliği ve hacmi.

 • Dahili geri dönüşüm, bertaraf veya yeniden pazarlama yoluyla atık malzemelerinizin ve yan ürünlerinizin nasıl yönetildiği.

 • Endüstriyel malzeme yönetimi ile ilgili maliyetler.

 • Standart endüstriyel malzeme yönetimi programınızda yapılan değişikliklerin niteliği ve boyutu.

 • Bu değişikliklerin bir sonucu olarak ortaya çıkan endüstriyel malzeme hacimlerinin niteliği ve boyutu.

 • Sürdürülebilirlik programınızdaki değişikliklerden kaynaklanan olumlu veya olumsuz finansal etki.

Elimizdeki bu verilerle sürdürülebilirlik çabalarınızın etkinliğini titizlikle ve bilimsel olarak test edebiliriz. Bu verileri ayrıca eyalet ve federal düzenleyicilerin ihtiyaçlarını karşılayacak ayrıntılı belgeler sağlamak için test edebiliriz. Özenli veri izleme ve izleme sayesinde, en iyi yatırım getirisini sağlayan ve çevresel hizmetler paranızın karşılığını en iyi şekilde almanızı sağlayan sürdürülebilirlik yöntemlerine odaklanabiliriz.


Dekantaminasyon Hizmetleri

Enfeksiyöz ajanlara maruz kalan biyolojik tehlikeler ve diğer malzemeler, tehlikeli patojenlerin yayılmasını önlemek için profesyonel dekontaminasyona ihtiyaç duyar. TohumX , çalışanlarınızın, ziyaretçilerinizin ve müşterilerinizin sağlığını ve güvenliğini korumaya yardımcı olabilecek saha içi ve saha dışı dekontaminasyon hizmetleri ve teknolojisi sunar.

Yerinde dekontaminasyon için, TohumX bulunduğunuz yere kurulabilen ve kendi tesis personeliniz tarafından rahatça kullanılabilen otoklavlar sunmaktadır. Otoklavlar bakterileri, virüsleri ve diğer patojenleri öldürmek için yüksek sıcaklıkta, yüksek basınçlı buhar kullanır. Personeliniz kirlenmiş malzemeyi gevşek bir şekilde özel torbalara koyun, çantaları otoklav odasının içine yerleştirin, kapıyı kapatın ve zaman ve sıcaklığı ayarlayın.

Otoklavlanabilen malzemeler şunları içerir:

 • Bardak

 • Polipropilen

 • Lateks veya vinil

 • kâğıt

 • Plastik pipet uçları ve kültür plakaları

 • madenler

 • Bitki materyali

Çeşitli boyutlarda otoklavlar sunuyoruz. Satın almak veya kiralamak için ekonomiktirler ve işletmek için sadece birkaç saat eğitim alırlar. Dekontaminasyon işlemi genellikle 60 ila 90 dakika sürer. İşlem tamamlandığında, otoklavlanan malzemeler neredeyse yüzde 100 sterildir.

Saha dışı dekontaminasyon ve biyolojik tehlikelerin imhası için TohumX , Türkiye'nin her yerinde yakma hizmetleri sunmaktadır. Kullanılan tüm atık enerjiye yakma fırınları son derece yüksek sıcaklıklarda çalışır ve kirlenmiş malzemelerinizin tamamen sterilizasyonunu sağlar. Talep üzerine yakma işlemini belgelemek için bir imha belgesi verebiliriz.


Kaynak Akış Analizi

Bir kaynak akışı analizi, belirli bir noktadan belirli bir süre boyunca geçen malzeme türlerini ve miktarlarını inceler. Çevre yönetimi açısından bakıldığında, bir kaynak akışı analizi, hangi malzemelerin sisteme girdiğini, hangi materyallerin dışarı çıktığını ve hangi materyallerin kaldığını veya atık ve / veya emisyonlara dönüştürüldüğünü izleyerek kritik atık üretimi verilerinin tanımlanmasına yardımcı olabilir.

Çevre hizmetleri paketimizin bir parçası olarak, tesisinizdeki üretim veya rafinaj işlemleri hakkında bir kaynak akışı analizi yapacağız. Tesisinizin kabul ettiği malzeme girdisinin niteliğini ve hacmini günlük, haftalık ve / veya aylık olarak takip edeceğiz. Aynı şekilde tesisinizin ürünlerinin ve yan ürünlerinin niteliğini ve hacmini de izleyip ölçeceğiz.

Bitmiş ürünlerinize dahil edilmemiş girdiler olan "gizli akışları" aramaya özellikle dikkat edeceğiz. Bu tür gizli akışlar, bir malzeme azaltma planında önemli tasarruf fırsatları sunar.

Gizli akışlara ek olarak, bir kaynak akışı analizi aşağıdakileri ölçmeye yardımcı olabilir:

 • Tesisinizin ithal ettiği, ürettiği ve ihraç ettiği malzemeler;

 • Tesisinizin ithal ettiği, değiştirdiği ve ihraç ettiği ürünler;

 • Tesisinizin ürettiği katı ve sıvı atık hacimleri;

 • Tesisinizin tükettiği su miktarı ve ürettiği sıvı atıklar;

 • Havadaki emisyonlar.

Tek fabrikalar kadar küçük ve tüm ülkeler kadar büyük sistemlerde atıkların hedeflenmesine ve verimliliğin artırılmasına yardımcı olmak için kaynak akışı analizleri kullanılmıştır. Türkiye'nin çevre hizmetleri lideri olarak TohumX , kuruluşunuzun tesislerinin çevresel ayak izinizi azaltmak ve kârınızı artırmak için kullanabileceğiniz hassas ve eyleme dönüştürülebilir bilgiler sağlayan bir kaynak akışı analizi tasarlayıp yürütebilir.


Sürdürülebilir Operasyonların Gözden Geçirilmesi

Sürdürülebilirlik sadece bir sözcükten daha fazlasıdır. Somut, ölçülebilir faydaları olan ve giderek daha popüler hale gelen bir iş felsefesi. Tanımı gereği, sürdürülebilir bir organizasyon uzun ömürlü olacak şekilde inşa edilmiştir. Zaman testine dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Yukarıdan aşağıya, toplantı odasından yükleme havuzuna kadar, sistemleri ve politikaları, ister sermaye, doğal, üretilmiş veya insan olsun, kaynakları en iyi şekilde kullanır. İsrafı en aza indirir. Çevreyi korur. Bireye saygı duyar. Ve her zaman operasyonlarını iyileştirmenin yollarını arar.

Bir itibariyle TohumX imalat ve sanayi hizmetleri müşteri, şirket bir Sürdürülebilir Operasyonlar İnceleme için uygundur. Bu incelemeye başlamak için, çevre hizmetleri uzmanlarımız, atıkların azaltılması veya ortadan kaldırılması, maliyetleri düşürülmesi ve verimliliklerin en üst düzeye çıkarılması için yollar bulmak amacıyla tesisinizin operasyonunun tüm yönlerini inceleyecek, çıktı ve dağıtıma kadar inceleyecektir.

Daha spesifik olarak, kuruluşunuzun şunları yapmasının yollarını arayacağız:

 1. Ürün dışı çıktıyı azaltın veya ortadan kaldırın. Maddi atıklar ve yan ürünler şirketinizin kârlılığında büyük bir yük oluşturur. Bunlar, kelimenin tam anlamıyla yeniden pazarlanabilir ürünlere dönüştüremediğiniz kaynaklar. Bunlar sadece boşa harcanan bir sermaye yatırımını temsil etmez, aynı zamanda maliyetli olabilecek bu malzemelerin atılması için ödeme yapmanız gerekir. Böylece atıkların kaynağında en aza indirilmesi, üretim sürecinin her iki ucunda da tasarruf sağlayabilir.

 2. "Sonraki yaşam" potansiyeline sahip kaynak veya tasarım ürünü girdileri. TohumX , mümkün olduğunda, üretim sürecinizde tam olarak tüketilmediği takdirde, açık pazardaki diğer ürünler için değeri kanıtlanmış malzemeleri belirleyecektir. Bu tür materyalleri seçmek şirketinizin yatırımlarından geri dönüş yapılmasına yardımcı olur.

 3. Tedarik zinciri ortaklarınızı sürdürülebilirlik çalışmalarına dahil edin. Tedarik zincirinizdeki şirketler sürdürülebilirlik uygularken, kendi sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanız çok daha kolay hale gelir. Aldığınız ürünlerin ve malzemelerin mümkün olduğunca çevre dostu olmasını ve tam olarak kullanılmadığında kolayca yeniden pazarlanabilmelerini veya geri dönüştürülebilmelerini sağlamak için tedarikçilerinizle birlikte çalışacağız.

 4. Geliştirilmiş sürdürülebilirlik özelliklerine sahip müşteri ürünleri tasarlayın. Tasarımcılarınızın ve mühendislerinizin kolayca geri dönüştürülebilmeleri, daha verimli bir şekilde taşınabilmeleri ve daha az israflı ambalajlara sahip olmaları için ürünlerinizi geliştirmelerine yardımcı olacağız. Çoğu durumda, bu geliştirmeler genel maliyetleri düşürür, bu da sizi daha rekabetçi hale getirebilir ve / veya yıllık kârı artırabilir.

 5. Örgütsel ve davranışsal değişiklikler yoluyla başarıyı artırın. Şirketinizin sürdürülebilirlik çabalarının başarısı, sonuç olarak memurlarınızın, yöneticilerinizin ve çalışanlarınızın programa ne kadar bağlı olduğuna bağlı olacaktır. Çalışanlarınızı sürdürülebilirliğin değeri konusunda eğitmeye yardımcı olacağız ve operasyonlarınızın her düzeyinde israfı azaltmak için sürekli olarak yeni, daha verimli yollar aramaya teşvik edeceğiz.


Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var ? Canlı destek hemen sağ altta.

Ya da iletişime geç !