• TohumX Geri Dönüşüm

TEHLİKELİ ATIK HİZMETLERİ

Tehlikeli atıklar sadece tehlikeli olmakla kalmaz, aynı zamanda kurallara ve düzenlemelere uyumunuzu her düzeyde etkileyebilir. Karakterizasyon ve taşımacılıktan tezahür ettirmeye ve tedaviye kadar tehlikeli atık akışlarıyla başa çıkmak için ihtiyaç duyduğunuz çözümlere ve araçlara sahip olmanızı sağlamaya adadık.


Hangi hizmetlerin kullanılabilir olduğunu öğrenmek için aşağıdaki linkten formu doldurun .

Hadi Başlayalım >
TEHLİKELİ ATIK HİZMETLERİ


Türkiye'nin en büyük çevre hizmetleri şirketi olan TohumX, mevcut tehlikeli atıkların yönetimi, taşınması ve bertarafı için endüstrinin en geniş hizmet yelpazesinden birini sunmaktadır. Tehlikeli atık imha uzmanlarımız, hacimleri veya içerikleri ne olursa olsun, tehlikeli maddelerin ve yan ürünlerin imhası için güvenli, ekonomik ve uyumlu bir program geliştirebilir.

Sizi ve işinizi etkileyecek değişiklikleri tahmin edebilmemiz için yıllık endüstri ve düzenleyici eğitime tabi tutulan deneyimli profesyonelleriz. Kullandığınız kimyasalları, malzemeleri ve ürünleri anlıyoruz ve DOT ve EPA yönetmeliklerinde yetkiniz. Birçoğumuz bilim ve mühendislik derecelerine sahibiz.

Tesisinizin yönetimi ile çalışırken, tehlikeli madde imha ihtiyaçlarınızla başa çıkmak için çeşitli hizmetleri keşfedebiliriz.

Beş adet Altyazı C depolama alanına, tehlikeli atıkların kalıcı olarak bertarafı için özel olarak izin verilmektedir. Bu sitelerden yararlanabilmek için gerekli izin, onay ve taşımayı ayarlamanıza yardımcı olabiliriz.

Kullanılmış piller, elektronik, böcek ilaçları ve temizlik ürünleri gibi yaygın ticari, endüstriyel ve evsel tehlikeli atıklar için geri dönüşüm ve imha hizmetleri de sunmaktayız.ÇÖZÜMLERVaril Atık Bertaraf Hizmeti

TohumX , büyük ve küçük ölçekli işletmeler için güvenli, güvenilir ve uygun maliyetli tambur yönetimi hizmetleri sunar. Özel ve tehlikeli atık elleçleme ve bertarafı uzmanları, TohumX tüm yerel, bölgesel ve federal düzenlemelere uygunluğu korurken, davullarınızın ve içeriklerinin uygun şekilde işlenmesi ve / veya bertaraf edilmesi için toplayacak, taşıyacak ve ayarlayacaktır.

Varil atıklarınız tehlikeli veya tehlikeli olmayan, sıvı veya katı, kir veya toprak olsun, TohumX atıklarınızı güvenli, güvenilir ve ekonomik bir şekilde işleyecektir. Küçük kutulardan standart 55 galonluk varillere kadar her boyutta konteyneri taşıyacağız. Tam paletleri veya Kamyon Yükünden Az (LTL) hacimleri taşıyabiliriz. Varil atık bertaraf hizmetlerinizi düzenli olarak programlayabilir veya gerektiğinde talep üzerine sipariş edebilirsiniz.

Gerekirse, vari atığınızın etiketlenmesini ve tezahürünü de halledebiliriz. Gelişmiş elektronik takip sistemimiz, gönderilerinizin her biri için imha detaylarını belgeler.


Yakıt Karıştırma Hizmetleri

Yakıt harmanlama, bir yakma fırını, bir çimento fırını veya bir endüstriyel fırın için gereken özellikleri karşılamak üzere tehlikeli atıkların veya tehlikeli atıkların ve ticari yakıtların karıştırılmasını içerir.

TohumXi'nin yakıt harmanlama hizmetleri, tesisinizin yüksek BTU (> 50.000 BTU / tl) sıvı, çamur ve katı maddelerinin harmanlanmasına ve alternatif bir yakıt olarak kullanılmasına izin verir. Yakıtların harmanlanması tesisinizin genel atık bertaraf maliyetlerini azaltabilir ve şirketinizin sürdürülebilirlik hedeflerini destekleyebilir. Ayrıca bu malzemeleri ortamdan kalıcı olarak temizler.

Hizmetinin bir parçası olarak, TohumX tesis yönetimi ile aşağıdakileri yapmak için çalışacaktır:

 • Hangi tehlikeli atıklarınızın yakıt karıştırma programına dahil edilebileceğini belirleyin.

 • Yakıt karıştırma programınızın geçerli tüm yerel, bölgesel ve federal düzenlemelere uygun olduğundan emin olun.

 • Gerekli tüm belgeleri sağlayın.

 • Tesisinizin devam eden operasyonlarını tamamlayan bir servis planı geliştirin.


Makrokapsülleme Hizmeti

Tehlikeli atıklar kanıtlanmış uzmanlar tarafından elleçleme ve imha edilmesini gerektirir. TohumX tehlikeli atık hizmetleri, tüm yerel, bölgesel ve federal çevre düzenlemelerine tam uyum sağlarken, endüstriye güvenlik, güvenilirlik ve teknik gelişmişlik konularında liderlik etmektedir. TohumX'in mükemmel performansı, size Türkiye'nin en büyük çevre hizmetleri organizasyonuyla çalışmanın getirdiği ölçek ekonomileriyle birlikte sektörün en iyi tehlikeli atık tazmin paketini sunmamızı sağlıyor.

Atıkların RCRA'nın tanımını karşılayan tehlikeli atıkların güvenli ve kalıcı olarak bertaraf edilmesi için TohumX makro kapsülleme hizmetleri sunmaktadır. Makro kapsülleme, tehlikeli birikintilerinizi, kirleticilere ve sızıntıya karşı koymak için özel olarak formüle edilmiş yüksek mukavemetli HDPE'den yapılmış tek parçalı bir muhafaza ünitesine yerleştirmeyi içerir. Uçucu kül veya çimento fırını tozu gibi puzolanik, akıcı bir katı madde, kalıntıları kapatır ve ünitenin içinde kalan boş alanları doldurur. Üstüne bir kapak yerleştirildikten ve ünite ısı kaynaklı kapatıldıktan sonra, işlenmiş enkaz güvenli ve kalıcı bertaraf için Alt Başlık “C” depolama alanlarımızdan birine yerleştirilir.

Makrokapsülleme, 20 metreküplük bir açılır kutuya uyan neredeyse her türlü tehlikeli enkaz için uygundur.

Makro kapsülleme, tehlikeli atıklarınızın yağmur suyu, sızıntı suları ve çevresindeki çöplükteki diğer malzemeler dahil olmak üzere çevre ortamından kalıcı olarak izole edilmesini sağlar.


Mikrokapsülleme Hizmeti

RCRA enkaz tanımını karşılayan tehlikeli atıkların güvenli ve kalıcı bir şekilde bertarafı için Mikrokapsülleme, enkaz atıklarınızı özel olarak uyarlanmış özel sızdırmazlık maddelerinin bir karışımıyla kaplamayı, böylece kirleticilerin çevreleyen ortamla kimyasal olarak etkileşmesini önler. Tehlikeli enkazların çoğu bu işleme uygundur. Mikrokapsülleme, hem dış hem de iç tüm yüzeylere tamamen kaplanabilen döküntüler için tercih edilen işlemdir.

Tehlikeli atıklarınız katılaşmış matrisin kristal yapısında sıkıştığından, malzemenin dış elemanlarla etkileşime girme şansı çok azdır. Aslında, işlemimizle işlenmiş mikrokapsüllenmiş malzemelerin en az 100.000 yıl eklenebilir kaldığı tahmin edilmektedir! (Bu, bugüne kadar tüm insanlık tarihinden 10 kat daha uzun.)

Tehlikeli atıklar kanıtlanmış uzmanlar tarafından elleçleme ve imha edilmesini gerektirir. TohumX'in tehlikeli atık hizmetleri, tüm yerel, bölgesel ve federal çevre düzenlemelerine tam uyum sağlarken, endüstriye güvenlik, güvenilirlik ve teknik gelişmişlik konularında liderlik etmektedir. TohumX'in mükemmel performansı, size Türkiye'nin en büyük çevre hizmetleri organizasyonuyla çalışmanın getirdiği ölçek ekonomileriyle birlikte sektörün en iyi tehlikeli atık tazmin paketini sunmamızı sağlıyor.


Organik Atık Artıma Teknolojileri

TTohumX , endüstriyel yan ürünlerin geri dönüşümü için çeşitli organik arıtma ve iyileştirme çözümleri sunar. Arıtma öncelikleriniz ekonomi, taşıma mesafeleri, teknolojik tercihler veya çevre yönetiminin desteğiyle yönlendirilsin, TohumX mevcut seçeneklerin her birini değerlendirebilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun organik çözümleri önerebilir.

TohumX'in organik teknolojileri şunları içerir:

 • Plastiklerin Geri Kazanımı - Piroliz işlemi kullanarak, geri dönüşümü zor plastikleri yüksek değerli sentetik ham petrole dönüştürebiliriz. Bu yağ, sırayla, ultra düşük kükürtlü dizel ve diğer nakliye yakıtlarına ve petrol ürünlerine dönüştürülebilir.

 • Termokimyasal Teknolojiler - Ek atıktan biyoyakıt seçenekleri oluşturmak için gazlaştırma, plazma ve piroliz süreçlerini kullanarak çeşitli atık akışlarını işlemek için teknoloji ortaklarıyla birlikte çalışıyoruz.

 • Organik Geri Kazanım Ünitesi (ORU) - ORU'muz organik maddeleri, suyu ve katıları topraktan veya diğer ortamlardan uzaklaştırmak için dolaylı ısı kullanır. Bu işlem klorlu çözücüler, organik boyalar ve boya ara maddeleri, böcek ilaçları ve herbisitler, işlem atıkları, rafineri atıkları, yarı uçucu organikler ve Uçucu Organik Bileşikler (VOC'ler) için uygundur.

Organik arıtma hizmetlerimizin faydaları şunları içerir:

 • Düşük iyileştirme giderleri. Uygun maliyetli, enerji tasarruflu, çevre dostu çözümler sunuyoruz ve üretilen artıklar federal ve eyalet tedavi standartlarına uygundur.

 • Azalan sorumluluk. Organik arıtma hizmetlerimiz tüm yerel, eyalet ve federasyon yönetmeliklerine tam olarak uygundur, böylece yasal maruziyetinizi en aza indirir.

 • Çevre yönetiminin desteklenmesi. Organik arıtma şirketinizin çevresel yönetim hedeflerini daha iyi takip etmesine yardımcı olabilir.

 • Faydalı Yeniden Kullanım. Organik arıtma birçok sıvı atığın yakıt olarak geri dönüştürülmesini sağlar.


Organik Atık Kurutma Birimi

Organik maddelerle kontamine olmuş topraklar ve diğer katılar, acil sağlık tehlikesi oluşturabilir ve uzun vadeli çevresel hasarı tehdit edebilir. Geleneksel iyileştirme teknikleri genellikle bu kirleticileri azaltabilir veya ortadan kaldırabilse de, bu tür işlemler pahalı ve zaman alıcı olabilir.

TohumX , toprak iyileştirme teknolojisinin son noktasındadır. Organik malzemeleri ve suyu topraktan veya diğer ortamlardan uzaklaştırmak için dolaylı ısı kullanır. Serbest kalan organik buharlar ve su daha sonra çok aşamalı bir sistemde yoğuşturulur ve elde edilen sıvılar yakıt haline dönüştürülebilir.

Geri Dönüşüm firmamız aşağıdaki yollarla şirketinize fayda sağlayabilir:

 • Düzeltme giderlerinin azaltılması. Organik Geri Kazanım Ünitemiz, uygun maliyetli ve enerji tasarruflu, federal ve eyalet tedavi standartlarını karşılayan bir ürün sağlayan çevre dostu bir çözüm sunmaktadır.

 • Yükümlülüğün azaltılması. Yakma işlemine alternatif olarak tesisimiz, proses kaynaklı çamurlar ve topraklar dahil olmak üzere çok çeşitli kontamine materyali kabul edebilir ve bunları en yüksek çevresel sorumluluk standartlarına göre tedavi edebilir.

 • Mevzuata uygunluk. Termal iyileştirme, şirketlerin yüksek düzenleyici temelli tedavi performans seviyeleri gerektiren iyileştirme projelerini takip etmelerini sağlayan hızlı ve etkili bir organik tedavi yöntemi sunar.

 • Çevresel yönetim. Organiklerin geri kazanımı için çevresel performans hedeflerini desteklemektedir ve şirketinizin sürdürülebilirlik yolunda önemli bir rol oynayabilir.

 • Yararlı yeniden kullanım. Termal işlem tamamlandıktan sonra, topraklardan veya diğer malzemelerden ayrılan yağlar ve çözücüler yakıt olarak geri dönüştürülebilir.


PCB Yönetimi

TPoliklorlu bifeniller (PCB'ler) bir zamanlar çeşitli imal edilmiş ürünlerde yaygın olarak kullanılan ve elektrik transformatörlerinde, kapasitörlerde ve diğer elektrikli ekipmanlarda bir dielektrik sıvı olarak kullanılan kimyasal bileşiklerdir.

Bugün, 1979'da yasaklanmış olan PCB içeren birçok üretim ürünü hizmetten kaldırılıyor. Ayrıca, bu imal edilen ürünlerin ticari kullanımda olduğu birçok yerde, PCB'ler kirlenmiş toprak, tortu veya döküntü oluşturan serbest bırakılmış veya dökülmüştür.

Türkiye'nin önde gelen endüstriyel atık bertaraf şirketi olarak TohumX , Türkiye Cumhuriyeti'nde PCB taşıyan malzemelerin işlenmesi ve bertarafı için özel olarak izin verilen birkaç Kimyasal TohumX (CWM) tesisi işletmesiyle çalışmaktadır.

CWM tesislerimiz, bunlarla sınırlı olmamak üzere, PCB içeren neredeyse tüm katı atıkları kabul eder:

 • kondansatörler

 • Devre kesiciler

 • Kompresörler

 • Difüzyon pompaları

 • Hafif balastlar

 • potheads

 • redresör

 • Anahtarlar

 • Transformers

 • X-ray birimleri

Tesislerimizin çoğu, PCB taşıyan malzemelerin depolanması ve bertarafı için donatılmıştır. Kişisel TohumX temsilcisi gerekli tüm formları tamamlamak yardımcı olur ve düzgünolmayan PCB içeren atıkların gerekli tüm onayları satın alacaktır.

PCB içeren toprak, tortu ve döküntü atıkları;

CWM tesisleri ayrıca PCB'lerle kirlenmiş toprak, tortu ve döküntülerin işlenmesi ve bertarafı için iyileştirme hizmetleri sunmaktadır. Hizmetler örnekleme ve analiz, kazı, nakliye, düzenli depolama alanlarının imhası veya üçüncü tarafların yakılmasını içerebilir.


Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var ? Canlı destek hemen sağ altta.

Ya da iletişime geç !